logo
dollar
euro

В обласній прокуратурі Полтавщини новий очільник, попередній раптово зник

8:16 19.10.2017 eye 1345

На офіційному сайті Генеральної прокуратури 26 серпня з’явилось повідомлення про призначення  Попова Сергія Юрійовича прокурором Полтавської області.

Тим часом, Ян Стрелюк, який ще 18 серпня вів координаційну нараду керівників правоохоронних органів регіону , раптово зник і пояснень полтавська громада від обласної прокуратури про  зникнення керівника з небосхилу Полтавщини не отримала.

22 серпня "Наші гроші" з посиланням на "Первую инстанцию" та ухвалу Печерського суду Києва повідомили, що прокурор Полтавщини Ян Стрелюк проміняв свій кабінет в Полтаві на крісло в.о. прокурора Солом’янського району Києва. А ще, що він разом із начальником обласної міліції притягується до кримінальної відповідальності. Як сказано в судових матеріалах, Генпрокуратура розслідує злочин про незаконне прослуховування мобільних телефонів співробітників Головного управління по боротьбі з корупцією та оргзлочинністю Служби безпеки України, а також Управління МВС в Полтавській області. Підозрюваними у скоєнні цього злочину є прокурор Полтавської області, начальник УМВС України в Полтавській області, а також кілька їхніх підлеглих. Генпрокуратура начебто вже отримала санкцію суду на доступ до документів про ведення негласної "прослушки", щоб зібрати докази скоєння злочинів.

Є інформація, що Сергія Попова вже представили у Полтаві. Та  наразі цей пан ще фігурує на сайті прокуратури Херсонської області в якості заступника прокурора. Там же розміщена і його біографія.

Народився новий очільник прокуратури Полтавщини 21 січня 1962 року в смт. Савинці Балаклійського району Харківської області. Одружений, має двох дітей. Після школи навчався у Харківському електромеханічному технікумі, по завершенню якого працював електромонтером на заводі. У 1981-1983 роках проходив військову службу. Демобілізувавшись, працював радіомеханіком військової частини, наладчиком станків у м. Харкові. Після закінчення Української юридичної академії з травня 1991 року по грудень 2010 року працював в органах прокуратурина посадах: помічника прокурора,прокурора Великоолександрівського та Білозерського районів, начальника відділу роботи з кадрами прокуратури Херсонської області, прокурора відділу підготовки кадрів і роботи з навчальними закладамиуправління кадрів Генеральної прокуратури України, прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства, заступника начальника відділу підтримання державного обвинувачення в судах прокуратури Херсонської області, заступника прокурора Херсонської області. 29 грудня 2014 року призначений першим заступником прокурора Херсонської області.

Журналістів Херсонщини пан Попов зацікавив своєю майновою декларацією за 2014 рік.  "Херсонские вести" навіть присвятили їй статтю рід назвою "Заместитель херсонского прокурора: непонятные доходы и сотни тысяч гривен в виде подарка". В статті звертається увага те, що  згідно з декларацією про доходи за 2014 рік першого заступника прокурора Херсонської області Сергія Попова, в минулому році він заробив 245 тис.грн, з них - 71 тис.грн це заробітна плата, 50 тис.грн - дохід відчуження рухомого і нерухомого майна, а 153 тис.грн знаходяться у розділі "інші види доходів". У той же час, члени його сім'ї (вказані дружина і син) отримали в 2014 році 723 тис.грн., З яких лише 6,7 тис.грн - заробітна плата, 250 тис.грн - подарунки, 186 тис.грн - дохід відчуження рухомого і нерухомого майна та 280 тис.грн знаходяться у розділі "інші види доходів".

Також у нього є житловий будинок, загальною площею 144,8 кв.м, а у членів його сім'ї дві квартири по 59 кв.м. До того ж, Попов  має два автомобілі - Mitsubishi Lancer 2008 року і MG 2013 року, набута за 142 тис.грн. Також два автомобілі є у членів його сім'ї - Hyundai Elantra 2011 і Toyota Camry +2014 року випуску.  До всього іншого, він витратив 488 тис.грн на утримання майна.

Отже, доходи сім’ї пана прокурора здалися херсонцям сумнівними, а видатки такими, що не відповідають доходам.


Наверхнаверх