logo
dollar
euro

У мера Полтави вистачило совісті втюхати першочкам партійну рекламу та іграшку-вітання з роком Бика, який відзначали у 2009-му

12:48 27.08.2015 eye 1253
У мера Полтави вистачило совісті втюхати першочкам партійну рекламу та іграшку-вітання з  роком Бика, який відзначали у 2009-му

Напередодні початку нового навчального року протягом чотирьох днів у Палаці дозвілля "Листопад" проходитимуть урочистості для 3293 маленьких полтавців, які 1 вересня вперше сядуть за парти. Про це повідомляє прес-служба міської влади.

Таке свято відбулось і вчора. Багаторічною традицією в Полтаві є подарунки для першокласників в, які придбаваються коштом міського бюджету, тобто, коштом громади міста. Цей рік не був виключенням. Та, якщо раніше дітям дарували ранці з відповідним "начинням", то наразі від міської влади роздали набори канцелярського приладдя на суму близько 200 гривень кожний та м’які іграшки – так повідомляється на офіційному сайті міської влади.

Однак, окрім "цивільних" подарунків, дітям втюхали ще й пакети з партійними – "Совісті України". В Олександра Мамая вистачило цинізму перетворити загальноміський традиційний захід у рекламно-партійну акцію, порушуючи тим самим права як дітей, так і їхніх батьків на свобод вибору і свободу совісті. Жоден з тих, хто прийшов на свято першокласників не зобов’язаний за сумісництвом бути ще й прихильником "Совісті України". Крім того, фахівцями висловлюється думка, що фактичний примус до участі в такій партійній акції й роздача подарунків не від і за рахунок громади міста, як це є насправді, а від "доброго й майже всесильного дядечки", має негативний вплив на дітей, адже є таким собі прихованим способом виховання рабів.

мамай3
Народний депутат Микола Томенко висловився ще різкіше. Використання дітей в політичній рекламі на своїй сторінці у Фейсбук він назвав "політичною педофілією". Він зазначив, що наразі це характерно для "Опозиційного блоку", як і колись для Партії регіонів. "...Якщо закон звільняє від відповідальності за "політичну педофілію", то норми моралі, людяності і гідності ще ніхто не скасовував в нашій країні!", - написав політик. Однак, як свідчить передвиборче життя в нашому місті, є люди, для яких норми моралі й гідність – поняття недоступні.

Пан Мамай і не приховує, що під час святкування рекламує ще й свою політпартію. Він усміхнено позує на фото, розміщеному на офіційному сайті міської влади, поруч із дітьми, які тримають кульки з партійною символікою. До речі, сам Мамай "Совість" ненадовго зраджував, вступивши у липні 2012 року до Партії регіонів. Тоді він заявив, що, коли при владі одна партія, то в державі буде порядок. Наразі згадав про "Совість".

Щодо фінансування подарунків. Рішенням міськради від 10 липня цього року "Про внесення змін та доповнень до Програми соціального забезпечення та соціального захисту населення м. Полтава "Турбота" на 2015 рік", на придбання подарунків для першокласників виділено 658050,00 грн: міський бюджет - 56750,00 грн, Октябрський район - 242800,00 грн , Київський район  – 226610,00, Ленінський район – 131890,00 грн.

Отже, з огляду на кількість першочків – 3293, на кожного з них припадає по 199,83 грн. На жаль, влада Полтави не відзвітувалась про закупівлю подарунків. Громада міста не може перевірити де і за скільки були куплені їх складові. Хіба що можна направити інформаційний запит. Ознайомившись із складом подарунків, можна хоча б прикинути його вартість.


мамай2
Склад "цивільного подарунку, який був вкладений в пакет з логотипом партії "Совість України" і має коштувати 199,83 грн грошей громади, яка далеко не вся підтримує мерську партію: обкладинки для підручників, гуашова фарба, клей-олівець, набір "Розбір слова та речення", пензлики (2 шт), ножиці, пластилін, набір цифр та букв, набір кольорового картону, альбом для малювання, кольоровий папір, ручки (2 шт), кольорові олівці, підставка для книг, олівець простий, ґумка.

Склад "партійного подарунку", вкладеного в пакет з логотипом партії "Совість України": дві ручки з символікою партії, два прапорця "Совісті України". Іграшка китайська "Бичок" у національному українському костюмі, який вітає з Новим роком та роком Бика. Цей Бик, судячи з усього "завалявся" у "совістян" ще з 2009 року, адже саме він був останнім роком Бика. Наступний буде лише у 2021-й. Та через відсутність звітності, можна тільки робити припущення, куплений цей залежалий Бик за кошти громади, чи за "совісні".

Хоча, яка ж там, люди, совість…


Автор: Наталка МОСКАЛЕНКО
Наверхнаверх