logo
dollar
euro

Переваги і недоліки виділеного сервера

11:12 26.08.2015 eye 745
Переваги і недоліки виділеного сервера

Розмістити сайт в мережі Інтернет можна одним із декількох способів: замовити віртуальний хостинг, орендувати VPS сервер або окремий виділений сервер.

При використанні віртуального хостингу, ваш сайт розділяє дисковий простір, ресурси і канал зв'язку з іншими сайтами, розміщеними на сервері. Купівля або оренда виділеного сервера від Friend Hosting - https://friendhosting.net/dedicated.php дозволить отримати в своє розпорядження всі ресурси сервера, в тому числі і канал зв'язку. Виділені сервери в Україні підходять для розміщення великих веб-ресурсів, що займають багато місця і мають значну відвідуваність.

Переваг у виділеного сервера насправді, досить багато. Найголовніше - сервер і всі його ресурси фактично належать одному користувачеві. Це означає, що той може вибирати тип операційної системи, яка буде встановлена на сервер, тип бази даних, встановлювати ті програми, які вважатиме за потрібне, навіть унікальні і взагалі, втручатися в конфігурацію сервера таким чином, яким він вважатиме за потрібне і який більш всього підходить для вирішення його завдань. При віртуальному хостингу все це неможливо, так як користувач ділить машинні ресурси з іншими користувачами, і змушений підлаштовуватися під ту конфігурацію сервера, яку надає хостер.

Також виділений сервер може використовуватися в тому випадку, коли сайт вимагає великої кількості ресурсів. Ще одна перевага - виділений сервер дає набагато більшу впевненість у стабільній та безперебійній роботі, ніж сервер, на якому розташовані десятки і десятки різних акаунтів.

Але це не єдина сфера застосування виділених серверів. Крім зручності, вирішення якихось специфічних завдань, максимальної підстроювання під бажання і вимоги клієнта, виділені сервера вирішують найчастіше ряд чисто технічних завдань.

Наприклад, встановлена на сервері база даних може споживати таку кількість ресурсів, що зробить неможливою роботу веб-додатків. Тоді її також необхідно розміщувати на виділеному сервері. Найчастіше виділений сервер може використовуватися для розміщення баз даних і веб-сервера. Якщо вони будуть розташовуватися на різних машинах, при технічних роботах на веб-сервері база даних буде доступна клієнтам, тобто буде забезпечений безперебійний доступ до необхідних ресурсів. Весь кращий хостинг на одному сайті!

Ще одним завданням, яку вирішують виділені сервера, є обмеження доступу, і утруднення несанкціонованого доступу до інформації. Приміром, зловмисник, що дістав доступ в веб-серверу, не зможе отримати повноцінного доступу до баз даних, якщо вони зберігаються на окремому сервері.

Таким чином, виділений сервер, і, відповідно, виділений хостинг має безліч переваг перед віртуальним хостингом. Природно, це позначається на його ціні - у виділеного хостингу вона вища. Але і можливостей виділений хостинг надає - набагато більше. Тому, при виборі між віртуальним і виділеним хостингом, користувач повинен відповісти на два питання - які вимоги він висуває до хостингу, і які його можливості йому дійсно необхідні.


Автор: Олена КОСТЕНКО
Наверхнаверх