logo
dollar
euro

Менш ніж за три роки Служба автодоріг Полтавщини розтринькала 63,5 млн грн й влізла в борги

15:26 20.10.2017 eye 487

Держфінінспекція в Полтавській області провела ревізію фінансово-господарської діяльності Служби автомобільних доріг у Полтавській області під час якої виявила порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 63,5 млн грн.

Крім цього, ревізія встановила порушення законодавства у державних закупівелях, а також факти, що свідчать про неефективне використання бюджетних коштів, які спрямовуються на будівництво і ремонт доріг на території Полтавської області.

Зокрема, зафіксовано завищення обсягів та вартості виконаних ремонтно будівельних робіт на загальну суму 13,3 млн. грн., з яких 10,1 млн. грн. вже сплачено, що, відповідно, призвело до збитків на зазначену суму. Через несвоєчасне стягнення дебіторської заборгованості Служба автомобільних доріг також втратила 3,8 млн. грн.

За відсутності документів, які підтверджують факт придбання у власність або постійне користування земель, на яких передбачено розміщення автомобільної дороги Київ-Харків-Довжанський (ділянка Лубни-Полтава), Служба автомобільних доріг у Полтавській області перерахувала на користь чотирьох районних державних адміністрацій та списала по обліку, без будь-яких підстав, 49,6 млн. грн. При цьому в обліку зазначених райдержадміністрацій перед Службою автомобільних доріг у Полтавській області будь-яких зобов’язань за розрахунками не значиться. На час закінчення ревізії, земельні ділянки у постійне користування Службою автомобільних доріг у Полтавській області не отримано.

Виявлено також, що за відсутності бюджетних асигнувань, Служба взяла до сплати фінансових зобов`язань  на 263,8 млн. грн. Це призвело до наявності небюджетної кредиторської заборгованості, у якої відсутні джерела та законні способи погашення, до того ж, вона не відображена в бухгалтерському обліку підконтрольного об’єкту.

Завдяки вжитим заходам встановлені порушення частково усунуто.

За порушення бюджетного законодавства застосовано фінансову санкцію у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами, на 8 посадових осіб Служби складено протоколи про адміністративну відповідальність, ще 5 протоколів складено за порушення законодавства в сфері державних закупівель.

Перевірялась робота Служби за період з 01.07.2012 по 31.03.2015. Матеріали ревізії передано до правоохоронних органів Полтавської області.


Автор: За інформацією прес-служби Держфінінспекції в Полтавській області
Наверхнаверх