logo
dollar
euro

У Полтавській ОДА до головного Державного свята відкрилась виставка документів

17:08 21.10.2017 eye 314

На виставці, відкритій 20 серпня, "Літопис української державності мовою документів. Полтавщина" представлені документи, які зберігаються у Державному архіві Полтавської області і розповідають про поборників української незалежності (у тому числі і полтавців) та про події 24-річної давнини.

На відкриття виставку завітали голова обласної ради Петро Ворона, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, працівники обласної ради та облдержадміністрації, представники громадськості та ЗМІ.

Низка документів, представлених на вставці,відображають процеси державотворення у першій чверті ХХ ст.: Універсали ЦР; Акт злуки УНР та ЗУНР (22 січня 1919 р.), донесення начальника Полтавського охоронного відділення прокурору Полтавського окружного суду про проведення обшуків у членів місцевого осередку РУП (15 грудня 1903 р.); інформації про відвідання М. С. Грушевським м. Полтави (1913); про діяльність українського клубу; світлини очільників Революційної Української Партії та відомих родин Русових, Петлюр-Скрипників; документи, що засвідчують боротьбу полтавців проти більшовицького режиму у 1920-1940-х рр.; участь краян в українському націоналістичному та повстанському русі (Дмитро Андрієвський, Катерина Мешко, Микола Сарма-Соколовський, Кирило Осьмак).

Сучасна історія України представлена  Постановою Верховної Ради України "Про День проголошення незалежності України" (16 липня 1990 р.); "Про проголошення незалежності України" (24 серпня 1991 р.); Акт проголошення незалежності України; "Про підняття над будинком Верховної Ради України синьо-жовтого прапора" (4 вересня 1991 р.); "Про Державний прапор України" (28 січня 1992 р.), а також світлини про перше підняття національного прапора представниками демократичних сил у Кременчуці та Полтаві (24 серпня 1990 р., 27 вересня 1990 р.). Низка документів присвячена державотворчим процесам на сучасному етапі: Закон України "Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті (09 квітня 2015 р.); світлини про події на полтавському Майдані, участь краян в АТО, увічнення пам’яті Героїв та ін.


Автор: За інформацією прес-служби Держархіву області
Наверхнаверх