logo
dollar
euro

На стадіоні "Ворскла" замість олімпійської чаші обладнали місце для відеозйомки

3:29 24.10.2017 eye 554
На стадіоні "Ворскла" замість олімпійської чаші обладнали місце для відеозйомки

Не так давно наш сайт писав про загадкове зникнення зі стадіону "Ворскла" чаші, у якій палав вогонь Олімпіади-1980 у Москві.

З метою прояснення ситуації "Полтава Сьогодні" відправила інформаційні запити на адресу прес-служби футбольного клубу "Ворскла" і Полтавської міської ради з проханням прокоментувати ситуацію.

На момент написання цього матеріалу представники "Ворскли" відповіді так і не надали. Зате надійшов лист від Виконавчого комітету управління майном комунальної власності міста за підписом начальника управління І. Маляренко.

З нього дізнаємося, що ТОВ "ФК "Ворскла", який є орендарем однойменного стадіону, була надана письмова відповідь на запит щодо відсутності олімпійської чаші. Далі цитуємо мовою оригіналу:

"Отримана наступна відповідь щодо причин демонтажу конструкції:

- конструкція демонтована на вимогу комітету УЄФА;

- з моменту її встановлення минуло 35 років, під впливом природних факторів (опади, вітер тощо) конструкція прийшла до непридатного стану, втратила свою конструктивну цілісність та являла собою загрозу для відвідувачів стадіону.

Рішення про демонтаж чаші було прийнято з метою запобігання виникнення нещасних випадків. Майданчик залишено для розміщення телекамер під час проведення матчів.

Майнові відносини між орендодавцями та орендарями щодо господарського використання майна, що перебуває в комунальній власності регулюються Законом України "Про оренду державного та комунального майна". Відтак, орендар, відповідно до вимог закону, виконує зобов’язання щодо утримання об’єкта оренди у належному стані, який відповідає санітарним та протипожежним нормам".

Полтава сьогодні
Таким чином, представники міської громади не мають ніякого відношення до прийняття рішення про демонтаж олімпійської чаші. Будь-яких посилань на протоколи випробувань експлуатаційних характеристик конструкції (міцність, стійкість і т.п.) чи висновки спеціальної комісії щодо небезпечності об’єкту не наводиться. Тобто обґрунтованість рішення футбольного клубу на даний момент викликає серйозні сумніви.

А поки полтавцям залишається сподіватися, що олімпійська чаша знайде своє місце хоча б у Полтавському краєзнавчому музеї. Адже проходження олімпійського вогню через наше місто – подія непересічна, і невідомо, коли знову Полтаві випаде така честь. Ми зобов’язані зберегти живого свідка тієї події.

"Полтава Сьогодні" спробує з’ясувати нинішнє місцезнаходження чаші, але без участі футбольного клубу це зробити буде складно.


Автор: Сергій Калюжний
Наверхнаверх