logo
dollar
euro

Польським садівникам не вистачає сезонних працівників з України

15:58 24.07.2013 eye 320
Польським садівникам не вистачає сезонних працівників з України

Цього року українцям важче приїхати на роботу до Польщі через труднощі, що виникли з отриманням польських віз - повідомляє польське інформаційне агентство РАР з посиланням на голову Асоціації польських садівників Мирослава Малишевського. Він зазначив, що проблеми виникли у зв'язку з початком видачі віз в Україні через посередницьку компанію.

Малишевський заявив, що мають місце багато порушень під час видачі віз, назвавши серед них штучні черги на подачу документів і введення додаткових оплат за прискорену видачу віз, а у людей, що хочуть приїхати в Порльщу на роботу, немає достатньо грошей, щоб це оплатити.

Голова асоціації заявив, що має намір звернутися до польського Міністерства закордонних справ і до консульств в Україні з проханням створити окрему чергу для людей, які хочуть приїхати на сезонні роботи до Польщі.

На сезонних роботах у садах можна заробити у польських роботодавців від 1,65 до 1,9 євро за годину при тому, що працівники забезпечуються безкоштовним житлом.

За повідомленням УНІАН, у першому кварталі поточного року польські консульства в Україні скоротили видачу віз у річному вираженні на 15% - до 116 тис. При цьому  75%, або майже 90 тис., віз оформляються через 14 пунктів компанії VFS Global, яка виконує роль офіційного посередника з кінця 2011 року. МЗС Польщі повідомив, що вже оголосив тендер на нову компанію-посередника, результати якого будуть відомі в серпні 2013 року, коли закінчується чинний контракт з VFS Global. Хоча, представник польського міністерства Рафал Собчак сказав УНІАН, що МЗС Польщі не має зауважень до роботи цієї компанії. Польські дипломати пояснюють впровадження видачі віз через офіційного посередника бажанням прискорити цей процес, а також прагненням усунути з ринку в Україні нелегальних посередників, які часто беруть за свої послуги від 300 до 900 євро, тоді як ППВЗ - лише 20 євро.


Наверхнаверх