logo
dollar
euro

Влада Полтави виселяє художню школу з історичного центру

10:11 12.08.2015 eye 931

Міська влада продовжує "розчищати" центр міста від дитячих позашкільних закладів. Услід за спортивною  школою на Жовтневій, вона взялася за художню школу, яка знаходиться у дворі краєзнавчого музею.

Про це вчора у Фейсбук повідомив полтавець Андрій Дугін:

"… Сьогодні (11 серпня) колектив Полтавської дитячої художньої школи було зібрано директором школи Орел Лідією Олексієвною, та повідомлено про те, що школа переїзджає зі своєї історичної будівлі, пам'ятника архітектури місцевого значення, що знаходиться у дворі Краєзнавчого музею за адресою: вул. Конституції,2. Рейдерське захоплення будівлі відбувається за тією ж схемою, що була реалізована сумнозвісним міським головою А. Кукобою при відчудженні на користь банку "Біг енергія" історичної будівлі Полтавського художнього музею. Під приводом ремонту (хоча приміщення знаходиться у доброму робочому стані).  Понад півстоліття, дитяча художня школа виховувала не тільки майбутніх художників та архітекторів, а безсумнівно була місцем формування еліти цього міста. Прошу всіх небайдужих полтавців, випускників школи, батьків дітей, що там навчалися та навчаються зараз, та розуміють значення цієї будівлі для самого існування дитячої художньої школи, журналістів, депутатів міської ради, громадських активістів, мистецьку спільноту міста не залишитися осторонь проблеми, та не не віддати історичну будівлю художньої школи".

Сьогодні, 12 серпня, Андрій написав, що інформація підтвердилася:  "…сьогодні начальник управлінні культури міськвиконкому Кречко Лариса Миколаївна особисто розтлумачувала колективу художньої школи, чому треба покинути це приміщення. Формальні причини такі: 1. нібито неможливо відновити систему опалення в приміщенні під приводом, що воно - памятник архітектури місцевого значення. А Краєзнавчий музей не дає врізатися в свою систему. Зараз приміщення опалюється старими газовими котлами. 2. Приміщення на Алмазній 2 (колишній дитячий садок) - більше за розмірами. На питання, що буде з цим приміщенням, сказала - що воно нібито буде закрите і стоятиме пусте. Питання про переїзд школи буде винесене на сесію міської ради 10.09.15. Наголосила на тому, що колективу платять зарплату та навіть премії, а тому їм не треба так голосно репетувати".

В історичному центрі Полтави ще залишається школа мистецтв ім. Раїси Кириченко. Ті чи надовго?


Наверхнаверх