logo
dollar
euro

Чому Укрзалізниця підвищила вартість квитків?

5:06 18.11.2019 eye 2038
Чому Укрзалізниця підвищила вартість квитків?

Чергове здорожчання вартості перевезення пасажирів залізничним транспортом пояснюється збитковістю таких послуг та потребою їх покращення.

Таку думку висловив директор економічних програм Інституту публічної політики Ільдар Газізуллін.

"Очевидно, що треба підвищувати тарифи на пасажирські перевезення - вони збиткові. Тут мають місце і корупція, і зловживання, і закупівлі за завищеними цінами. Укрзалізниці зараз дедалі важче перекривати ці збитки за рахунок вантажних перевезень. Надприбутки на вантажних перевезеннях зараз просто - "прибутки". Через це і постало гостре питання про необхідність перегляду тарифів на пасажирські перевезення. Потреби дуже великі. Без цього (збільшення тарифів-ред.) якість послуг просто буде погіршуватись", - вважає він.

Також Ільдар Газізуллін наголосив на тому, що український залізничний транспорт - одна з найменш реформованих галузей. "Якщо порівняти стан реформи залізниці зі станом реформ у газовому секторі чи електроенергетиці, то тут реформа найбільш відстає. Основна причина цьому - відсутність повноцінного функціонування Національної комісії з регулювання транспорту", - пояснив експерт.

Він також роз'яснив, що будь-які судження про Укрзалізницю ґрунтуються на аналогіях з діяльністю закордонних залізниць, адже функціонування першої є закритою для широкої громадськості.

"Якщо подивитися на більшість країн, де розвинутий пасажирський, залізничний транспорт, то можна сказати, що перевізні послуги, як правило, збиткові. Вони дотуються з державного бюджету. Як уже зазначалось, і в Україні ці послуги збиткові. Якщо Укрзалізниця не буде інвестувати жодних коштів на оновлення складу, інфраструктуру, її можна вважати формально прибутковою. Але кому потрібна така прибутковість?" - підсумував Ільдар Газізуллін.

16 липня подорожчав проїзд залізницею: вартість квитків внутрішнього сполучення зросла на 10%, а міжнародного - на 5%. З 1 жовтня ціни на квитки зростуть ще на 10%.


Наверхнаверх