logo
dollar
euro

Африканська чума свиней добралась до Полтавщині

12:26 10.08.2015 eye 739

Надзвичайна ситуація виникла у Пирятинскому районі. Так її класифіковано рішенням районної комісії ТЕБ та НС від 9 серпня 2015 року.

Прийнято рішення про перенесення місця спалювання туш та субпродуктів, інфікованих африканською чумою свиней, на відстань 2 км. від с. Харківці. Залучено екскаватор для проведення земельних робіт підготовку місця спалювання . Туди з ДП «Пирятинський лісгосп» завезли  дрова, та 2 вантажні автомобілі автошин, яким  працівники ДСНС заповнюють яму.  Туші та субпродукти, інфіковані АЧС, вилучені  із морозильної камери та  автомобілем перевезено й вивантажено.

У зоні надзвичайної ситуації прцюють чотири дезінфекційних  бар’єри: три на в`їзді (виїзді) з с. Харківці та один на виїзді з території підприємства, де зберігаються інфіковані туші свиней. На кожному з них цілодобово чергують представники ветмедицини та міліції. Постами проводиться дезінфекція техніки, що виїздить із території 3-х кілометрової карантинної зони та контроль за недопущенням вивезення живого скота та м’яса. Ветеринари,  міліціонери та представники сільської ради провели опитування мешканців  с. Харківці, щодо наявності в приватних володіннях свинопоголів’я, яке підлягає знищенню.

Станом на 06.00 10.08.2015 спалено  195 туш інфікованих тварин. Залишилося ліквідувати 84 туші свиней та 10 тонн субпродуктів. До ліквідації надзвичайної ситуації залучено 64 особи, 23 – працівники  ДСНС,  та 21 одиниця техніки,  7 од. Техніки –  підрозділів ДСНС. Контроль за ходом виконання робіт здійснює оперативна група ГУ ДСНС України у Полтавській області на чолі з начальником Головного управління Віктором Дейнегою.


Автор: За інформацією ГУ ДСНС України у Полтавській області
Наверхнаверх