logo
dollar
euro

У Кременчуці дівчині на операційному столі замість кисню дали аргон

15:12 21.10.2017 eye 845
У Кременчуці дівчині на операційному столі замість кисню дали аргон

У кінці липня до чергової частини Кременчуцького міського відділу міліції надійшло повідомлення від медиків місцевої лікарні про те, що під час підготовки до проведення операції померла 19-річна дівчина. Їй мали видаляти  апендикс.

"Зібрані необхідні докази, які свідчать про те, що під час підготовки до операції дівчині замість кисню в легені було подано аргон. Першочергові заходи щодо відновлення дихання медикам не вдалися, дитина померла" – повідомив Олег Бех, начальник УМВС України в Полтавській області.

Відкрито кримінальне провадження за статтею 140 Кримінального кодексу України (неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником). За скоєне медикам загрожує позбавлення до п'яти років права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю або виправні роботи до двох років, або обмеження чи позбавлення волі на той самий термін. Про це повідомляє ВЗГ УМВС у Полтавській області за матеріалами Кременчуцького міського управління міліції.

Довідково: Аргон становить небезпеку для життя: при його вдиханні людина миттєво втрачає свідомість, і через кілька хвилин настає смерть. У суміші аргону з іншими газами або в суміші аргону з киснем при об'ємній частці кисню в суміші менше 19% розвивається киснева недостатність, при значному зниженні вмісту кисню - задуха.

Аргон використовується к захисне середовище при зварюванні, різанні і плавці активних і рідкісних металів і сплавів на їх основі, алюмінію, алюмінієвих і магнієвих сплавів, нержавіючих хромонікелевих жароміцних сплавів і легованих сталей різних марок, а також при рафінуванні металів в металургії. Ще аргоном заповнюють електричні лампочки (що знижує швидкість випаровування вольфраму і дозволяє збільшити світловіддачу), а аргонові трубки застосовують для реклами (синьо-блакитне світіння).


Наверхнаверх