logo
dollar
euro

Якщо влада Полтави надалі ігноруватиме проблему звалища в Макухівці, влада області звернеться в прокуратуру

18:24 23.10.2017 eye 242

Макухівське сміттєзвалище перетворюється на екологічну катастрофу. Про це йшла мова на нараді, як провів перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький.

Звалище у Макухівці існує близько 60 років. Місцеві жителі забили на сполох ще на початку 90-х років минулого століття. Уже тоді ситуація була критичною. Утім, сміття з усієї Полтави сюди везуть і нині. Ділянка, яку займає звалище, розрослась до 17 га, і тепер до найближчої хати в селі - менше 300 м. За словами місцевих мешканців, звалище - величезний розсадник інфекції. І жити тут просто небезпечно.  Пити воду з колодязів  неможливо, бо сміттєзвалище знаходиться в басейні річки Коломак, йде забруднення поверхневих ґрунтових вод, а дороги через габаритні сміттєвози давно розбиті.

Директор департаменту ЖКГ Полтавської ОДА Олександр Тонков поінформував учасників засідання, що для вирішення проблеми залучили експертну групу німецького товариства GIZ «Реформа управління на сході України». Вже розроблені пропозиції: полігон, який діє, привести до відповідності стандартам, поряд з теперішнім полігоном створити новий майданчик, паралельно зробити сміттєсортувальну станцію або  ж закрити полігон та збудувати на іншій  ділянці нове сміттєзвалище.

До речі, на нараду, присвячену нагальній проблемі обласного центру, з Полтавського міськвиконкому ніхто не прийшов.  Андрій Пісоцький заявив: якщо міська влада на чолі з Олександром Мамаєм і надалі бойкотуватиме вирішення проблеми, обласна  звертатиметься до правоохоронних органів.

- Без участі міста це питання не вирішити. Наступного тижня з головою ОДА Валерієм Головком проведемо виїзне засідання у Макухівці. Якщо ж Полтавська міська рада й на цей раз не відреагує, стосовно їхньої бездіяльності звернемося до прокуратури, - наголосив Андрій Пісоцький.


Автор: За інформацією прес-служби Полтавської ОДА
Наверхнаверх