logo
dollar
euro

1 вересня у Полтаві за парти сядуть 2800 першокласників, а вчителів-пенсіонерів "попросять" поступитися місцем молодим колегам

7:54 23.07.2013 eye 1372
1 вересня у Полтаві за парти сядуть 2800 першокласників, а вчителів-пенсіонерів "попросять" поступитися місцем молодим колегам

Про це вчора, 22 липня, йшлося на черговому засіданні міськвиконкому, де,зокрема, розгядалась підготовка закладів освіти до нового навчального року.

У Полтаві в новому навчальному році працюватиме 51 загальноосвітній навчальний заклад - 47 комунальних і  4 – приватних.  Минулого року приватних навчальних закладів було на 1 більше. Нині свою діяльність припинив НВК "Ор-Авнер Хабад Любавич". Крім того, 4 заклади знизять свій статус: 3 гімназії та 1 спеціалізована школа стануть загальноосвітніми. Зате статус  НВО №14 підвищиться: його реорганізовано в гімназію №14 та ДНЗ №5 "Ягідка".

За попередніми даними у 2013/2014 навчальному році у школах обласного центру навчатиметься 25,4 тис. учнів. З першокласниками стануть близько 2,8 тис. дітей , десятикласниками – понад 1,7 тис.

У освітній галузі Полтави зараз 5,6 тисяч працівників, із них 3379 – педагоги. 50% учителів міста мають вищу кваліфікаційну категорію, 40 % - звання "Вчитель-методист" та "Старший учитель", 98% педагогів - освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста або магістра. У новому навчальному році  вчительські лави поповнять  26 випускників педагогічного університету – саме стільки зараз є вакансій. Минулого року у школи Полтави прийшло поповнення з  53 випускників вишу.  З огляду на це управлінням та керівниками закладів освіти проводиться індивідуальна робота з працівниками пенсійного віку.

Що ж до якості освіти, то на засіданні міськвиконкому йшлося про впровадження нового Держстандарту початкової школи , який передбачає вивчення інформатики з 2-го класу, і  Державного стандарту базової  та повної загальної середньої освіти, в рамках якого  учні 5-х класів вивчатимуть дві іноземні мови та інформатику. З огляду на зміни в стандартах, проведені семінари-тренінги з учителями, які викладатимуть інформатику та іноземну мову в 2-х і 5-х классах. 54% цих педагогів мають першу та вищу кваліфікаційні категорії, 75% учителів іноземної мови та 80% учителів інформатики молодші  40-а років.

Підручниками на наступний навчального року учні 1-11 класів вже забезпечені на 98,6%, що на  6% перевищує минулорічний показник. Учні 1-2-х та 5-х класів  на 100% забезпечені новими підручниками.

Продовжується і комп’ютирізація навчальних закладів. Так, у червні 2013 року вони отримали  11 навчальних комп’ютерних та 17 інтерактивних комплексів у рамках обласної програми. У Полтавській гімназії №17, яка 2013 року стала переможцем Національного проекту "Відкритий світ", проведено мережеву інфраструктуру 4-G, встановлене сучасне інтерактивне обладнання у навчальних кабінетах природничо-математичного циклу (3 інтерактивні дошки та 2 інтерактивні поверхні), школа отримала 30 i-Pad і 30 планшетів. На черговій сесії Полтавської міської ради планується розглянути питання про придбання комп’ютерів та ліцензійного програмного забезпечення для ліцею №1 та гімназії №33, які визнавались кращими в області за підсумками ЗНО впродовж 5-ти років, а ліцей №1 обіймає 1-у позицію в рейтингу.

Йшлося на засіданні міськвиконкому і про підготовку матеріально-технічної бази освітніх закладів до роботи в новому навчальному  році. Зокрема, другий рік триває робота з  встановлення індивідуальних теплових пунктів. У  2-ох закладах такі пункти вже встановлені, в 10-ти така робота підходить до завершення і ще для 10-ти триває виготовлення проектно-кошторисної документації. Такі пункти економлять 10 % коштів на обігрів приміщень.


Наверхнаверх