logo
dollar
euro

Лише 2% роботодавців Полтави зареєстрували колективні договори

14:31 24.10.2017 eye 298

Станом на 1 травня цього року в Полтаві зареєстровано 4634 підприємства – юридичні особи.

Вимога обов’язкової наявності колективного договору на підприємствах, що є юридичними особами і використовують найману працю, регламентується Законом України  «Про колективні договори і угоди» та пунктом 7 статті 65 Господарського кодексу України.

За перше півріччя 2015 року на реєстрацію до управління соціального розвитку виконавчого комітету Полтавської міської ради було подано всього 98 колективних договорів та змін і доповнень до них, що становить всього 2% від кількості підприємств, що мали б виконати вимоги чинного законодавства.

Переважна більшість роботодавців зігнорували  вимоги законодавства,  за якими колективний договір є основним локальним правовим документом, який регулює виробничі, трудові, соціально-економічні відносини, узгоджує інтереси найманих працівників і роботодавців. Він є єдиним актом у системі соціального партнерства, виконання зобов’язань якого може бути захищене у судовому порядку.


Автор: За інформацією відділу моніторингу соціальних виплат та охорони праці управління соціального розвитку виконавчого комітету Полтавської
Наверхнаверх