logo
dollar
euro

На Полтавщині закриті 2 справи щодо злочинів проти виборчих прав громадян на парламентських виборах 2014 року

14:14 13.07.2015 eye 159

Безрезультативно завершилося розслідування понад 75% розпочатих на позачергових виборах народних депутатів України 2014 р. кримінальних проваджень щодо злочинів проти виборчих прав громадян.

До суду дійшло лише 4,5 % кримінальних проваджень (13 з 291 проваджень). Про це свідчить моніторинг діяльності правоохоронних органів та судових інституцій України, проведений протягом лютого–червня 2015 р. Громадянською мережею ОПОРА у партнерстві з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES).

Станом на 24 червня 2015 року  досудове розслідування результативно було завершено лише у 13 з 291 кримінального провадження (4,5 %) від усіх розпочатих кримінальних проваджень за фактами діянь із ознаками злочинів проти виборчих прав громадян. У 2 з 13 кримінальних проваджень між органами прокуратури та обвинуваченими було укладено угоду про визнання винуватості.

Через неналежне застосування слідчими органами законодавства на практиці призвело до того, що прийняття Закону про посилення відповідальності за порушення виборчих прав громадян (14 жовтня 2014 р.) спричинило закриття кримінальних справ у зв'язку зі скасування кримінальної відповідальності.

На даний час, у жодному кримінальному провадженні щодо підкупу виборців (всього 37 таких проваджень) не було пред’явлено обвинувачення та покарано організаторів схем підкупу, чи осіб, на користь яких організовувалися злочинні «піраміди підкупу» чи планувалося запускати «каруселі». Притягнення до відповідальності мало фрагментарний характер порівняно з масштабом підкупу.

Уцілому по країні незавершеними залишаються 55 кримінальних проваджень щодо злочинів проти виборчих прав громадян, розслідування яких досі триває. Найбільше таких проваджень зафіксовано в Донецькій обл. (26), Київській обл.(18), м. Київ (14). У Полтавській області незавершеною залишається 1 кримінальне провадження.


Автор: Про це повідомляє прес-служба Громадянської мережі ОПОРА
Наверхнаверх