logo
dollar
euro

Працівники "Полтавафарм" підозрюють, що адміністрація готує підприємство до рейдерського захоплення

16:09 18.10.2017 eye 635

10 липня під час засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я ознайомились з колективним зверненням працівників ПОКП "Полтавафарм", яке оприлюднила головний бухгалтер підприємства Яна Крайняй.

В ньому, зокрема, наголошується, що збереження підприємства має велике стратегічне значення для територіальної громади області. Однак, наразі склалася загрозлива ситуація: адміністрація підприємства умисно доводить підприємства до банкрутства та рейдерського захоплення.

Фінасово-економічний стан ПОКП "Полтавафарм" наразі викликає занепокоєння, адже на аптечний склад замість ліків, які мають стабільно високий попит, закуповуються малоліквідні товари. Таким чином обігові кошти знерухомлюються, а платоспроможність падає. Це в свою чергу викликає "ланцюгову реакцію" і підприємство впродовж 1-2 місяців не матиме змоги виконувати свої зобов’язання перед постачальниками, що може призвести до банкрутства. Працівники запропонували створити наглядову раду, щоб запобігти одноосібному вирішенню директором стратегічно важливих питань не на користь підприємства.

Депутати прийняли до відома інформацію, викладеною в зверненні та вирішили повторно розглянути діяльність ПОКП "Полтавафарм" на спільному засіданні комісій обласної ради з питань бюджету, управління майном та охорони здоров'я після доопрацювання.

У засіданні депутатської комісії взяли участь голова обласної ради Петро Ворона, голова облдержадміністрації Валерій Головко, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадськості.

Питання щодо діяльності ПОКП "Полтавафарм" було винесена на засідання комісії після оприлюднення в.о. начальника Держфінінспекції в Полтавській області Іриною Салогуб результатів проведеного Державною фінансовою інспекцією в Полтавській області державного фінансового аудиту діяльності ПОКП "Полтавафарм" за період з 01.01.2012 по 30.04.2015.

У звіті, зокрема, відзначено, що директором підприємства не створено сприятливих виробничо-економічних умов для здійснення державної політики в забезпеченні закладів охорони здоров'я та населення області лікарськими засобами і виробами медичного призначення, не вжито заходів щодо ефективного використання майна територіальної громади області, як це передбачено Статутом підприємства та Контрактом керівника. Проведеним під часі аудиту аналізом фінансово- господарської діяльності ПОКП "Полтавафарм" виявлено, що, протягом досліджуваного періоду, рівень ефективності управління мав стійку тенденцію до зниження і у 2014 році визначено як низький, що свідчить про наявність низки проблем та прогалин в управлінні підприємством.


Автор: За інформацією Полтавської облради
Наверхнаверх