logo
dollar
euro

Нардеп Каплін "прихватизував" ухвалене полтавськими депутатами звернення до керівництва країни щодо тарифів

9:56 11.07.2015 eye 590
Нардеп Каплін "прихватизував" ухвалене полтавськими депутатами звернення до керівництва країни щодо тарифів

Учора вечері Сергій Каплін, після того як 50-та сесія Полтавської міськради шостого скликання, яку він зранку успішно зірвав, таки відбулась, написав у Фейсбуці:

"ВИМОГУ ПАРТІЇ ПРОСТИХ ЛЮДЕЙ ВИКОНАНО! Щойно Полтавська міська рада ухвалила звернення до Уряду з вимогою знизити комунальні тарифи. Це було однією з вимог Партії простих людей, яка сьогодні влаштувала пікет під стінами міськради. Мер Мамай та його поплічники-депутати не підтримали внесення на порядок денний питання про зниження вартості проїзду у громадському транспорті. Але рано чи пізно вони це зроблять. Я вам це обіцяю!".

Нардепа-скандаліста, в бажанні приписати собі хоч якісь досягнення від вранішнього скандалу та бійки з мером Полтави,  не зупинило навіть те, що проект звернення оприлюднений на сайті міськради ще 10 червня, обговорювався в комітетах, до його підготовки не були причетні ні сам Каплін, ні його партійці. Й, головне, депутати Полтавської міськради прийняли це звернення без будь-якого тиску.

Проект звернення, до речі, підготувала депутатьска фракція політичної партії "ВО"Батьківщина" і 9 червня звернулась до міського голови з проханням включити до порядку денного найближчої сесії. про це повідомила у Фейсбуці депутат міськради Любов Шайдур.

У самому зверненні до Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України, зокрема, йдеться:

"Ми, депутати Полтавської міської ради, глибоко стурбовані надзвичайно актуальним на даний час для мешканців міста питанням щодо різкого зростання тарифів на комунальні послуги (електро- та газопостачання, централізоване опалення та постачання гарячої води), що створило багато реальних проблем у сфері життєзабезпечення і фізичного виживання великої кількості громадян.

Робоча група Верховної Ради України дослідила питання тарифів на житлово-комунальні послуги та зробила узагальнений висновок, що ініційоване урядом України підвищення є необґрунтованим оскільки завищеними є, у тому числі, обсяги споживання газу безпосередньо населенням та газу на виробництво теплової енергії у прогнозованому балансі надходження та розподілу природного газу в Україні на 2015 рік, роздрібна ціна на природний газ; можуть мати місце необґрунтовані виробничо-технологічні витрати газу, норми теплоти згорання газу. На законодавчому рівні мають бути закріплені показники якості енергоресурсів, обов’язки суб’єктів природних монополій у частині контролю даних показників та відповідальність за їх відхилення від нормованих значень.

За умови реалізації заходів, спрямованих на підтримку основного видобувача газу в Україні – ПАТ "Укргазвидобування", потреби населення можуть бути повністю задоволені за рахунок українського газу.

Звертаємося з проханням привести тарифи на комунальні послуги до рівня економічно обґрунтованих і реальних можливостей населення та суб’єктів господарської діяльності. Водночас підвищення тарифів без проведення індексації пенсій, заробітних плат  є неприпустимим.

Вважаємо, що прийняттю рішення про підвищення тарифів на енергоносії мають передувати жорсткі заходи щодо припинення корупційних схем в енергетичній сфері України.

Діяльність держави повинна відповідати принципам прозорості та відкритості, що забезпечить прихильність людей і розуміння ними основних кроків керівництва держави та мети, на досягнення якої вони спрямовані".


Наверхнаверх