logo
dollar
euro

Безробітним на Полтавщині пропонують зарплату, яка "не дотягує" до середньої по Україні

10:21 20.07.2013 eye 389
Безробітним на Полтавщині пропонують зарплату, яка "не дотягує" до середньої по Україні

Найвища зарплата, яку пропонувала безробітним Полтавщини служба зайнятості в останній робочий день тижня становить 3000 грн.

Вакансій з такою пропозицією тільки три: токар, завідувач складом, кранівник. Найменше пропонують оператору поштового зв’язку - 555 грн., робітнику з комплексного обслуговування й ремонту будинків - 576 грн., манікюрнику - 640 грн. Пропонована зарплата охоронців – 1300 грн., будівельників – 1147-1200 грн., бухгалтера – 1200 грн., спеціалістам державної служби – 1500-1600 грн., майстрів цеху – 1200 і 1700, молодшої медичної сестри – 1800 грн., електрогазозварника – 1500-1900 грн., підсобного робітників – 1600, прибиральників – близько 1200, директора дошкільного виховного закладу та вихователя – 1200 грн. і т. ін. За багатьма спеціальностями пропозицій роботи в регіоні немає.

Як бачимо, як державні, так і приватні роботодавці не поспішають пропонувати безробітним Полтавщини достойної зарплати. І це не зважаючи на нещодавню обіцянку Міністра соціальної політики України Наталії Королевської звернутись до Міндоходів та зборів з тим, щоб перевірити роботодавців, які переважно платять мінімальні зарплати.

У коментарі журналістам по завершенню круглого столу "Вдосконалення системи пенсійного забезпечення. Основні напрямки" очільниця Мінсоцполітики зазначила, що середня зарплата за травень в Україні – 3253 грн. (середня зарплата на Полтавщині у травні становила 2969 грн.) "Я вважаю, що сьогодні цей показник не об’єктивний. Мінімальну зарплату у нас отримують майже 15% українців – близько 1,8 млн. На більшості з них, як ми розуміємо, роботодавці мінімізують податки та соціальні виплати, сплачуючи зарплату у конвертах", - сказала Наталія Королевська.

За словами міністра, працівники страждають від виплати зарплат "у конвертах". Однак, насправді, часто-густо працівникам пропонують тільки мізерну зарплату і ніяких конвертів. Аналізуючи ж пропозиції роботодавців через службу зайнятості по зарплаті, можна прийти до висновку, що недолугою є система підходу до формування заробітної плати в різних галузях. Точніше, її немає узагалі. Інакше б однакові пропозиції по зарплаті прибиральнику, директору дошкільного виховного закладу і будівельника виглядали б просто абсурдними. Власне, так вони і виглядають. Тільки чомусь це не розуміють законодавці, урядовці і роботодавці.


Наверхнаверх