logo
dollar
euro

Голова облради відвідав "Полтавафарм", директорка якого навиписувала собі премій майже на 400 тис грн

12:03 09.07.2015 eye 568

8 липня Петро Ворона відвідав обласне комунальне підприємство "Полтавафарм", де Державною фінансовою інспекцією в Полтавській області було проведено фінансовий аудит його діяльності за період з 1.01.2012 по 30.04.2015 та  виявлено численні порушення.

"Я ознайомився з звітом ДФІ, у ньому є багато зауважень. Загалом стоїть питання про звільнення нинішнього директора з займаної посади. Ознайомившись з результатами звіту, приходжу до висновку, що ця людина працює нерентабельно, й неефективно. До мене приїздили представники аптек, які теж стурбовані тим, що відбувається з цим комунальним підприємством. Адже комунальні аптеки в першу чергу співпрацюють з районами", – сказав Петро Ворона.

Він оглянув складські приміщення, територію підприємства, відділ маркетингу, приміщення, які здаються підприємством в оренду. Ознайомився голова обласної ради й процедурою закупівлі ліків та встановленням цін на лікарські препарати.

Директор ПОКП "Полтавафарм" Наталія Стецюк повідомила голові облраді, що ліки закуповують в дистриб’юторів. Посадовиця стверджує, що так виходить  дешевше ніж у постачальників (виробників). Всі ліки розфасовують на складах, потім згідно заявок формують замовлення й розвозять їх аптеками. Ціни ж кожної аптеки різні.

"Багато препаратів відпускаються з націнкою 2 – 3%, середня націнка 5,5%, максимальна 7%. Таку націнку встановлюють для тих районів, які несвоєчасно проплачують за відпущений за товар. Ті хто своєчасно проплачує, робить передоплату то мають меншу націнку. Загалом роздрібна націнка по підприємству на 1 липня складала 19,6%. За рік вона була 20,4 %", – заявила Наталія Стецюк.

Оглянувши підприємство, Петро Ворона зазначив, що він не повністю довіряє його керівникові. "Це комунальний об’єкт, який працював в особливому режимі. Я не виключаю, що тут діяли певні корупційні схеми, але про це можуть сказати конкретно правоохоронні органи. А на сьогодні правоохоронці не викрили жодної корупційної схеми. Довіри в мене, на жаль, ні до роботи з корупцією правоохоронців, ні до тих старих керівників комунальних установ, через які йшли чималі грошові потоки, немає", – зазначив  Петро Ворона.

Уже відомо, що питання про роботу ПОКП "Полтавафарм" 10 липня депутати розглянуть на засіданні  постійній комісії обласної ради з питань охорони здоров’я.


Автор: За інформацією прес-служби облради
Наверхнаверх