logo
dollar
euro

Колишній чиновник, що незаконно роздав землю парку "Перемога" у Полтаві, відбувся символічним покаранням, але своєї вини не визнав

11:44 20.10.2017 eye 335

Апеляційний суд Полтавської області залишив без змін вирок Київського райсуду, яким колишнього працівника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в області визнано винним у службовій недбалості за ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки).

Про це повідомив заступник прокурора міста Руслан Кривоніс. Про це повідомляє прес-служба обласної прокуратури.

Уупродовж 2009-2010 років завідуючий сектору охорони навколишнього природного середовища погодив документи про надання у власність громадян 17 земельних ділянок, що знаходяться в межах об’єкта природно-заповідного фонду, яким є парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва – парк "Перемога" в Полтаві. При погодженні проектів землеустрою колишній посадовець надав висновки про те, що земельні ділянки не є об’єктом природно-заповідного фонду. За оцінками експертів, ринкова вартість земельних ділянок – понад 2,5 млн. грн.

"Суд першої інстанції визнав посадовця винним у скоєнні злочину та призначив покарання у вигляді 3-х років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій на 1 рік, та штрафу в розмірі 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Проте врахувавши серйозні сімейні обставини, в яких опинився обвинувачений, звільнив його від відбування основного та додаткового покарань на підставі Закону України "Про амністію у 2014 році", але колишній посадовець оскаржив це рішення суду, вважаючи, що ніяких протиправних дій не вчиняв", - розповів прокурор.

"Наразі задля збереження унікального об’єкта природи прокуратура Полтави підготувала 17 позовних заяв про скасування державних актів на земельні ділянки, які через службову недбалість чиновника потрапили у приватну власність 17 громадянам, та повернення цієї землі територіальній громаді міста. Незабаром позови будуть пред’явлені до суду", - зазначив Руслан Кривоніс.


Наверхнаверх