logo
dollar
euro

В УСБУ в Полтавській області можна ознайомитись із розсекреченими архівами

1:23 20.01.2018 eye 219
В УСБУ в Полтавській області можна ознайомитись із розсекреченими архівами

В Управлінні служби безпеки України в Полтавській області протягом шести років, функціонує інформаційно-довідкова зала (ІДЗ), де можна ознайомитися з розсекреченими архівними документами Галузевого державного архіву СБ України в електронному форматі.

Всі архівні документи та матеріали, які, як раніше вважалося, "негативно відбивалися на іміджі Радянського Союзу", співробітниками держархіву СБУ були систематизовані та об'єднані в розділи: політичні репресії в Україні, діяльність ОУН-УПА, дисидентство, голодомор 1932-1933 і т.д. Про це повідомляє прес-служба УСБУ.

Електронні копії документів, які знаходяться в інформаційно-довідковій залі, можуть бути використаними як в студентських рефератах так і дослідницьких роботах, газетних публікаціях, вагомих наукових дослідженнях і т.д. Цінність наданих архівних матеріалів полягає в тому, що фахівці архіву Управління не коментують історичні події, а дають можливість кожному самостійно ознайомитися з документальними свідченнями потрібного періоду, чим допомагають науковцям довідатися про минуле та вивчити історію боротьби українського народу за суверенну державу.

Також, до електронної бази інформаційно-довідкової зали "Мартиролог ХХ століття" включені дані про сотні тисяч громадян, стосовно яких у 30-50-х роках минулого століття як в Полтавській області, так і по всій Україні, комуністична система порушувала слідчі справи та виносила вироки. Виявлення в ній таких даних стосовно рідних та близьких дає можливість кожному бажаючому ознайомитись з розсекреченими документами архівних кримінальних справ в читальній залі архіву Управління (м. Полтава, вул. Пушкіна, 93).

Для забезпечення вільного доступу користувачів до електронного архіву інформаційно-довідкова зала обладнана комп'ютерною технікою, яка дозволяє одночасно працювати з базою двом відвідувачам, надає можливість роздруковувати копії документів та записувати їх на будь-які електронні носії. Увазі відвідувачів також представлені друковані видання з розсекреченими матеріалами архівів СБУ, що були підготовлені та випущені за ініціативою СБУ.

Користування залою безкоштовне, за бажанням відвідувачів, кваліфіковані співробітники архіву Управління допоможуть отримати наявну інформацію, а також, нададуть консультацію щодо продовження подальшого пошуку.

Зала працює для усіх бажаючих щодня з понеділка по п’ятницю з 14.00 до 17.00, крім вихідних та святкових днів, за адресою: м. Полтава, вул. Жовтнева, 40. Для узгодження часу відвідування та отримання консультацій телефонуйте: (0532) 51-18-54, 050-305-11-93,067-762-86-35.


Наверхнаверх