logo
dollar
euro

У Вакуленцях пройде Всеукраїнський етап військово-патротичної гри

9:35 02.07.2015 eye 227
У Вакуленцях пройде Всеукраїнський етап військово-патротичної гри

Всеукраїнський етап дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Джура" ("Сокіл") цього року проводитимуть в нашій області з 19 по 24 серпня - в Полтаві як обласному центрі та Гадячі як гетьманській столиці. Діти, які візьмуть участь у грі, будуть проживати на території військової частини А3990. Її готовність до змагань перевірили фіхівці Депртамену освіти і науки Полтавської ОДА.

Перевірку проводив директор Департаменту освіти і науки Євегній Ленський. Разом із ним був Станіслав Комісар, директор Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, який очолює координацію цієї гри, а також представник санітарно-епідеміологічної служби.

Командир військової частини, яка стане базою для змагання, полковник Ігор Міцюк показав чиновникам частину. У ній зараз знаходяться солдати, які проходять строкову службу, а також мобілізовані. На території розбите наметове містечко, є польова кухня, санвузол, смуга перешкод.

– Дуже щасливий, що цей захід проходить у нашій області. – говорить Євгеній Ленський. – Впевнений, ми виправдаємо покладні на нас надії та "Джура" пройде успішно. А головне, діти отримають задоволення від дійства та незабутні враження.

Нагадаємо, що "Джура" ("Сокіл") - військово-патріотична спортивна гра, яка включає в себе різні види змагань. Команди ("рої") вправляються у стройовій підготовці, стрільбі з пневматичної зброї, знанні історії свого краю, козацтва, Збройних сил України (гра "Відун"), мистецькому представленні "ватра" (хорова пісня, танець з елементами бойового гопаку тощо), конкурсі долікарської медичної допомоги, грі "Пластун" (квест). Кожен рій проходить всі види змагань. Далі журі виставляє бали по кожному рою і визначає їхні місця.

Основне навантаження гри - спортивно-військове. Учасники обов’язково долатимуть певні відстані і переправи з різними перешкодами, штурмують висоту.

Гру розпочали проводити з 2009 року. Відразу ж в перший рік на всеукраїнських змаганнях, які проводили в Биківнянському урочищі, команда Полтавщини зайняла 2-е місце, поступившись тільки Миколаївщині.

На закриття, яке припаде саме на День незалежності України, планується козацький парад.


Наверхнаверх