logo
dollar
euro

На КрАЗі відновлять заводський музей

22:20 22.10.2017 eye 551

Наприкінці серпня КрАЗ відзначає 70-річчя з дня заснування. До цієї дати планується відновити роботу музею історії та розвитку ПАТ "АвтоКрАЗ". У в'язку з цим звернулися до ветеранів підприємства, колекціонерів, шанувальників автомобілів КрАЗ, кременчужан із проханням поділитися архівними фотоматеріалами, документами та іншими артефактами,  що розповідають про  історію автозаводу.

Довідка: Музей заводу КрАЗ був створений на підприємстві влітку 1967 року. Тоді це було невелике приміщення в інженерному корпусі автозаводу з кількома десятками експонатів, документів, фотографій, які розповідали про історію заводу КрАЗ, його розвиток і зростання. Відкриття було не настільки урочистим, як сама значимість цієї події для КрАЗу: в обідню перерву зібралася незначна група працівників інженерно-технічних служб, які розміщувалися в цій же будівлі. В урочистій тиші, як написали в заводській багатотиражці "Автобудівнік", була перерізана червона стрічка, що символізувала відкриття музею.

Вже потім, у 1970 році, коли був зданий в експлуатацію навчальний корпус, музей заводу КрАЗ отримав в ньому свою постійну прописку. Відвідувачів за час існування у заводського музею було чимало. Це і численні делегації із зарубіжних країн, і почесні гості Кременчука, в числі яких льотчик-космонавт О. Леонов, С.Ротару, Н.Кіріченко, партійне керівництво області та країни, ветерани війни, школярі, студенти, кременчужани та гості міста. Доброю традицією на багато років стало відвідування музею і знайомство з історією заводу КрАЗ нових працівників в день прийому на роботу.

На жаль, у зв’язку з економічною кризою кінця 90-х років минулого сторіччя, яка негативно позначилася на діяльності підприємства, на довгі роки доступ відвідувачів до музею автозаводу був закритий. І ось до ювілею підприємства було прийнято рішення про відновлення його роботи.


Наверхнаверх