logo
dollar
euro

Спасіння Кадетського корпусу почнеться з охоронного договору

11:01 19.07.2013 eye 445
Спасіння Кадетського корпусу почнеться з охоронного договору

Нарешті обласна і міська влади зробили хоч якийсь крок до спасіння вкрай занедбаної пам’ятки культурної спадщини – Кадетського корпусу.

Учора, 18 липня в облдержадміністрації відбулась нарада за участю заступника голови - керівник апарату облдержадміністрації Валерія Пархоменка, керівників відповідних управлінь облдержадміністрації та міськвиконкому , голови Громадської ради при облдержадміністрації Володимира Голуба.

На засіданні прийнято рішення підготувати охоронний договір з Департаментом культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури України. Після його укладання, встановлення меж земельної ділянки, отримання звіту про технічний стан будівлі наступними кроками мають стати консервування та реставрація будівлі Кадетського корпусу. Консервація будівлі коштуватиме 18 млн. грн. Фахівці радять вдатися саме до консервації, адже реставраційні роботи проводяться зазвичай вже тоді, коли визначено для чого вона використовуватиметься.

Вартість реставрації за розрахунками Державного підприємства «Державний проектний інститут містобудування «Міськбудпроект» м. Полтава» становитиме приблизно 165 млн. грн. Таких грошей ні у міста, ні в області немає. Вишукуються, за твердженням посадовців, можливості часткового фінансування на державному рівні.

Отже, насправді, ні міські, ні обласні очільники поки що не мають уявлення, що робити з будівлею Кадетського  корпусу після консервації. Не мають уявлення про те, яким чином знакова пам’ятка слугуватиме Полтаві і полтавцям. Тому оголошено конкурс на оренду нежитлового приміщення по вул. Жовтнева, 42. Виграти конкурс може як фізична, так і юридична особа і охоронний договір має стати таким собі запобіжником проти недобросовісного орендатора. Однак, чи стане?

На очах полтавців занепадала окраса міста через рішення та вчинки тих, кого вони обирали охороняти та примножувати полтавську скарбничку архітектурну, культурну, духовну. Та чи здатні це робити ті, кого обирали за гречку? І чи можуть контролювати їх ті, хто за гречку голосував?

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх