logo
dollar
euro

У Полтаві бабці вільно торгують контрабандними цигарками, привезеними, можливо, й із зони війни

0:53 17.10.2017 eye 590
У Полтаві бабці вільно торгують контрабандними цигарками, привезеними, можливо, й із зони війни

Такою фотографією пачок цигарок, куплених на центральному ринку, сьогодні поділилася в Фейсбук у в групі "В Полтаве" полтавка.

Про те, що ці цигарки контрабандні, красномовно говорить пачка. Коштують вони у бабці 9 грн. Подібні, придбані у роздріб у легальних торгівців, коштують гривень на 5 дорожче.

Чому полтавська міліція в себе під носом (на ринку, зокрема, є міліцейський пункт, закріплені там й сякі-такі дільничні інспектори) дозволяє перманентно порушувати закон – питання, на жаль, риторичне. Саме ось такі "деталі" й складають враження пересічних громадян про правоохоронну систему в цілому.

Полтавським правоохоронцям варто нагадати, що тим часом, коли їхні колеги гинуть у війні з терористами, гроші від контрафактного тютюну осідають не тільки в кишенях недобросовісних людей, що мають боротися з контрабандою, а й забезпечують матеріально терористів.

c2
Зокрема, прес-служба повідомляла, що 21 січня Служба безпеки України виявила канал фінансування невизнаної "Донецької народної республіки" через незаконну реалізацію контрафактної тютюнової продукції в контрольованих бойовиками районах Донецької та Луганської областей. В СБУ встановили, що в грудні 2014 від реалізації контрафактного тютюну ДНР отримала близько 3 млн грн готівкою.

Є фактом, що донецька контрабанда досягала й Полтавщини. Нагадаємо, ще в листопаді 2014 в Полтавській і Вінницькій областях були затримані два вантажні автомобілі, в яких виявлено підроблені сигарети відомих міжнародних брендів на 16,5 млн грн. Генеральна прокуратура України встановила, що і сигарети були вироблені на тютюновій фабриці "Хамадей" в Донецьку.

Тим часом, останніми роками найбільш небезпечні терористичні організації світу диверсифікували своє фінансування і все більше грошей отримують від контрабанди і нелегального виробництва тютюнових виробів. Про це, зокрема, в інтерв'ю німецькому виданню Spiegel  в січні цього року заявила американський професор Луїза Шеллі, засновник Інституту питань тероризму, міжнародної злочинності та корупції, повідомляє видання "РБК-Україна".  За словами вченого, нелегальна торгівля тютюновими виробами є одним з основних джерел фінансування Ісламська Держава (ІГІЛ).


Наверхнаверх