logo
dollar
euro

НСОУ "Пласт": бути вірним Богові і Україні

13:41 18.07.2013 eye 2460
НСОУ "Пласт": бути вірним Богові і Україні

У сосновому лісі поблизу Нових Санжар розташувався міжобласний наметовий табір "Мамай-2013".

Уже традиційно його щороку влаштовує національна скаутська організація (НСОУ) "Пласт". У таборі близько 50 підлітків із Полтавської, Запорізької, Харківської та Сумської областей.

Навчити молодь давати собі раду у найрізноманітніших ситуаціях, любити природу, розвинути лідерські якості та загалом виховати патріотичного й активного члена суспільства – головна мета пластових таборів. Пластуни мешкають у лісі, без телевізора, комп’ютера та інших благ цивілізації. Виховання здійснюється за козацькими традиціями, оскільки саме козацька тематика є притаманною для Центральної України, та й саме слово "пластун" означає "козак-розвідник". Звідси й назва табору, присвячена Мамаю - узагальненому образу українців в часи Козаччини, легендарному українському козаку-характернику, який боровся за правду і карав кривдників.

"Ми беремо здобутки наших предків і у доступній цікавій формі передаємо сучасній молоді", - каже член правління з молодіжних питань Полтавської обласної організації партії "За Україну!", організатор і комендант табору, регіональний представник НСОУ "Пласт" Євген Янкевич. 

пласт2
Головне гасло НСОУ "Пласт" - "Бог і Україна!". Тож, потурбувалися організатори й про духовне й патріотичне виховання: лекції з православного катехізису та з історії України  читав студент Київської духовної семінарії Михайло Лівіцький, який також є бунчужним табору "Мамай-2013". Увечері – пісні біля ватри, майстер-класи із виготовлення оригінальних поробок та інтелектуальні ігри.

Довідково: "Пласт" постав із бажання  патріотичної молоді прислужитися  українській нації. Взявши за основу скаутську організацію, засновник "Пласту" Олександр Тисовський  розробив унікальну виховну систему. Відповідником терміну "скаутинг" (англ. scouting, від scout - розвідник) став термін "пластування". У 1911 р. племінник класика української літератури  Петро Франко разом із однодумцями  заснував  перші пластові гуртки. Офіційним початком "Пласту" вважається день присяги пластового гуртка при Академічній Гімназії у Львові - 12.04.1912. У 1913 р. проведено перший мандрівний табір. В 1914 р. розпочинається 1 світова  війна,  багато пластунів поповнили лави Українських Січових Стрільців. У 1918 р. Пласт пожвавлює діяльність у  центральній та східній частині України. До розбудови Пласту доклав зусиль і митрополит Андрей  Шептицький. Польська влада карала всі прояви праці Пласту арештами та висилкою до концентраційних таборів. У роки ІІ Світової війни німецька окупаційна влада заборонила існування організації, тож пластуни діяли нелегально. Вихованцяями "Пласту" стали такі видатні історичні постаті як Степан Бандера і Роман Шухевич. Після  війни чимало українців залишилося поза межами України. Організуються пластові гуртки в Мюнхені, у країнах Північної та Південної Америки, Канаді, Великобританії, Австралії, Англії, Австрії, Франції. Видаються  журнали "Вогонь Орлиної Ради", "В дорогу з юнацтвом", "Готуйсь",  "Юнак",  "Пластовий Шлях". У Радянському Союзі "Пласт" теж опинився під забороною, але вже напередодні  розвалу цієї імперії зла, у 1990 році відродилися пластові осередки  у Льовові, Луцьку, Києві, Донецьку. На Полтавщині "Пласт" створено у 1995 році за ініціативи голови крайової "Просвіти".


Наверхнаверх