logo
dollar
euro

Хакер, який "полегшив" картки мешканців Полтавщини на понад 40 000 грн., під домашнім арештом

8:44 20.06.2015 eye 331
Хакер, який "полегшив" картки мешканців Полтавщини на понад 40 000 грн., під домашнім арештом

Спромігшись обманути автоматизовану систему віддаленого доступу одного з комерційних банків України, полтавець привласнив понад 40 000 гривень.

Чоловік перебуває під домашнім арештом. Йому інкримінують несанкціоноване втручання в роботу автоматизованих систем та шахрайство з використанням електронно-обчислювальної техніки.

Як повідомив начальник сектору протидії кіберзлочинності УМВС Полтавщини Олександр Кравченко, спеціалісти виявили уже 6 фактів незаконного списання коштів з банківських картрахунків клієнтів.

Втручання в роботу електронно-обчислювальних машин з боку зловмисника призвело до витоку конфіденційної інформації та порушення процесу її обробки. Як результат – банківська електронна системи надсилала СМС-повідомлення з динамічним паролем, адресовані справжнім власникам картрахунків, на телефонний номер афериста, хибно сприймаючи його за номер клієнта банку.

Чоловікові оголошено про підозру за частиною 1 статті 361 Кримінального кодексу України (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) та частиною 3 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство вчинене шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислюваної техніки).

Кібершахраєві загрожує від 10 200 до 17 000 гривень штрафу або обмеження волі на строк від двох до п'яти років, або до восьми років ув’язнення. Про це повідомляє ВЗГ УМВС України в Полтавській області.


Наверхнаверх