logo
dollar
euro

Дозволу демонтувати радянські пам’ятники в Глобиному запитають у Полтави

12:06 19.06.2015 eye 358

Відповідно до вимог до частини 6 статті 7 Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" Глобинській міській раді необхідно буде прийняти рішення щодо пам’ятника комсомольцям 20-х років, що знаходиться в центральній частині міста, та пам’ятного знаку на місці загибелі учасників громадянської війни (1920 р.) на вулиці 40-річчя Жовтня.

Відповідно до вже вказаного Закону України про декомунізацію виконання прийняття рішення покладено в першу чергу на органи місцевого самоврядування, однак  ці об’єкти свого часу були віднесені до пам’яток історії та культури, мали  охоронне зобов’язання,  затверджені рішеннями  виконкому Полтавської обласної ради. До того ж ці об’єкти і внесені до багатотомного видання "Зводу пам’яток історії та культури України. Полтавська область. Глобинський район".

Тож, Глобинським міським головою Станіславом Джусем направлено відповідний запит голові Полтавської обласної ради Вороні П.В. та начальнику управління культури Полтавської державної адміністрації Фасій Г.І. І лише після отримання відповідей на звернення буде прийняте остаточне рішення щодо долі радянських пам’ятників.
(За інформацією Глобинської міськради).

памятник1
Пам’ятник комсомольцям 20 років. Встановлений у 1968 р., до 50-річчя утворення Всесоюзної Ленінської Комуністичної Спілки Молоді в пам’ять про молодь, комсомольців, героїв громадянської війни. На залізобетонній стелі (вис. 5,0 м) – барельєфне зображення молодих воїнів, комсомольців 1920-х та пам’ятний напис на зворотній стороні: "50 років ВЛКСМ 1918 – 1968. Безсмертним від живих. Комсомольцям 20-х років. Ваше життя – подвиг Пам’ять про вас – вічна в серцях поколінь – Ви безсмертні!".

Пам’ятний знак на місці загибелі учасників громадянської війни (1920 р.). Пам’ятний знак відкрито 9 травня 1972 р. З опису до пам’ятного знаку відомо, що " на цьому місці 2 липня 1920 р. були розстріляні начальник охоронного відділення особливої продовольчої комісії 14-ї Армії – Мирошкін Павло Іванович, міліціонер Кравченко Іван Степанович, глобинський воєнком Литвиненко Андрій Іпатійович та 7 членів продовольчого загону, які були захоплені під час нападу повстанців на залізничну станцію Глобине. Згідно з рішенням виконкому Глобинської міської Ради від 23 листопада 1971 р. на місці розстрілу місцевими майстрами був встановлений пам’ятний знак. Стела (1,5 х 1,3 м) із сірого граніту встановлена на бетонному постаменті (вис. 0,7 м). На чільній стороні – пам’ятний напис: "На цьому місці в 1920 р. куркульською бандою були розстріляні вірні бійці за владу Рад Кравченко Іван Степанович Литвиненко Андрій Патійович Мирошкін Павло Іванович ще 7 чоловік, прізвища яких невідомі".


Наверхнаверх