logo
dollar
euro

Із "подачі" комуністів на Полтавщині запроваджено премію імені Лялі Убийвовк

10:59 18.07.2013 eye 963
Із "подачі" комуністів на Полтавщині запроваджено премію імені Лялі Убийвовк

За ініціативи фракції комуністів до 70-річчя визволення Полтави від німецько-фашистських загарбників та 95-річчя від дня народження Героя Радянського Союзу Лялі Убийвовк, керівника підпільної комсомольської організації "Нескорена полтавчанка", депутатами Полтавської обласної ради на засіданні сімнадцятої сесії прийнято рішення про встановлення обласної премії її імені.

Премія встановлена для відзначення жителів області за вагомий особистий внесок у збереження патріотичних традицій і утвердження спадкоємності, патріотичне виховання підростаючого покоління.

Насправді, важко навіть уявити, яким чином ця премія призначатиметься, з огляду на геть різні уявлення про патріотичні традиції та виховання представників різних партій. Сподіваємось, вона не сприятиме насадженню цінностей держави, якої не існує вже понад двадцять років.

lial Для тих, хто забув або не знав: Олена  (Ляля) Убийвовк народилася 22 листопада 1918 року в Полтаві в сім'ї лікаря. В 1937 році закінчила з відзнакою середню школу № 10. Працювала в рідній школі піонервожатою. В тому ж році вступила на астрономічне відділення фізико-математичного факультету Харківського університету. Війна застала Лялю (так її називали рідні і друзі) в Полтаві. Після окупації міста фашистськими військами, Убийвовк створила підпільну групу "Нескорена полтавчанка". Разом із товаришами вона збирала зброю, вела антифашистську агітацію серед жителів Полтави. Підпільникам вдалось встановити зв'язок з партизанським загоном. 6 травня 1942 року були заарештовані усі найактивніші учасники групи. Серед них була і Ляля Убийвовк. Лялю катували і допитували 26 разів. Після жорстоких тортур вона була розстріляна разом з п'ятьма іншими підпільниками за міським цвинтарем у Полтаві 26 травня 1942 року.


Наверхнаверх