logo
dollar
euro

Чотири з п’яти ВНЗ Полтави у другій сотні рейтингу університетів

7:35 13.06.2015 eye 331
Чотири з п’яти ВНЗ Полтави у другій сотні рейтингу університетів

2 червня 2015 року вийшов дев’ятий випуск ТОП-200 університетів України ІІІ-ІV рівнів акредитації. Серед них опинилися і 5 полтавських вищих навчальних заклади.

Як зазначає у описі команда "Топ 200 України", методика дослідження побудована відповідно до міжнародних принципів складання рейтингів серед університетів. Вона передбачає проведення порівняльного аналізу досягнень вишів різних типів на основі низки універсальних критеріїв.

Відповідно до цієї методики, діяльність ВНЗ оцінюється з допомогою агрегованого показника (інтегрального індексу). Він формується на підставі індикаторів прямого вимірювання (80%), експертного оцінювання якості підготовки випускників вишів представниками роботодавців і академічного співтовариства (15%), а також із використанням міжнародних наукометричних і веб-метричних даних (5%). Інтегральний індекс представлено трьома складниками: якість науково-педагогічного потенціалу, якість навчання, міжнародне визнання.

З 200 університетів України Полтаву представляють 5 університетів. Проте їх позиції у рейтингу не надто високі.

Найвище серед полтавських ВНЗ опинилася Українська медична стоматологічна академія (УМСА), яка посіла 53-ю сходинку в загальному рейтингу. Далі полтавські заклади з’являються уже у другій сотні. Так, Полтавський національний технічний університет ім. Ю.Кондратюка (ПНТУ) посів 111 місце. На дві позиції відстає від нього Полтавська державна аграрна академія (ПДАА) – 113 місце. Полтавський університет економіки та торгівлі (ПУЕТ) посів 148 місце. І на останній позиції серед вишів міста знаходиться Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка (ПНПУ). Він отримав 182 місце в цьому рейтинзі.


Наверхнаверх