logo
dollar
euro

У Полтаві може з’явитися антикафе для творчої молоді

7:12 10.06.2015 eye 489
У Полтаві може з’явитися антикафе для творчої молоді

Поет та громадський активіст Денис Стерн та голова студради філологічного факультету ПНПУ Олександра Федорченко вважають, що у Полтаві бракує майданчика для творчої молоді. Тому вони вони подали свою ідею на конкурс стартапів "Nescafe Idea X" і сподіваються створити "Біт Кафе" – заклад, якому не буде аналогів у Полтаві.

"Nescafe Idea X" – це платформа для людей, які люблять створювати і підтримувати цікаві і корисні ідеї. Будь-хто бажаючий може поділитися своїми проектами та отримати 100 000 грн на їх реалізацію. Стартапи можна подати у трьох категоріях – творчій, соціальній та бізнесовій.

90 кращих проектів проходять у півфінал. 27 ідей стартапів у кожній з трьох категорій оберуть незалежні експерти, а ще по 3 - користувачі на сайті. Далі треба обрати 9 учасників, які проходять у фінал, а із них – по одному переможцю в творчій, соціальній та бізнесовій категоріях.

Денис Старостін
Денис Стерн та Олександра Федорченко також вирішили подати заявку на участь у проекті. Сам Денис, учасник незалежного мистецького об’єднання "Magnum Opus", розповідає про свою ініціативу:

У зв’язку з активною творчою діяльністю, я часто буваю в різних містах незалежної України. Запоріжжя, Київ, Дніпропетровськ, Харків, Львів – усюди є три-чотири антикафе, придатних для відпочинку і, що не менш важливо, комфортного проведення різних заходів. Натомість в духовній столиці, Полтаві, ми маємо безліч пабів з грубими офіціантами, барів, де в одному із залів без упину працює караоке (уявляєте, як гарно читати вірші під акомпанемент сп’янілих підлітків?), кафе з нестихаючою кава-машиною, але майже не маємо можливостей для творчого розвитку.
    
Як пояснюють автори ідеї, антикафе – це не лише місце для відпочинку, але й ідеальний майданчик для розвитку творчої молоді. Відкривши заклад такого характеру, вони хочуть урізноманітнити культурне життя міста, проводячи тренінги, майстер класи, кінопокази, літературні читання, відкриті дискусії, тощо. Таким чином, в анти-кафе будуть щоденно відбуватися заходи, спрямовані на різну аудиторію.

Олександра Федорченко
У закладі буде дві кімнати: перша – "кімната відпочинку", де буде велика книжкова полиця, зона для відеоігор (плазма з під’єднаною до неї ігровою приставкою) та зона, де люди могли б просто поспілкуватися.  Друга кімната буде призначена для проведення заходів (в той час коли їх не буде, може функціонувати так само, як і перша).

На даний момент у категорії бізнесових проектів "Біт Кафе" займає 4-е місце. Серед всіх стартапів полтавська ініціатива знаходиться на 18-ому місці (828 балів).

Щоб підтримати проект, треба перейти за посиланням (https://www.ideax-nescafe.com.ua/6095576) та проголосувати, авторизувавшись через соцмережі.

Нагадаємо, єдине антикафе у Полтаві – "Посиденьки" – закрилося у червні 2013 року. З того часу подібних закладів у нашому місті не з’явилося.


Наверхнаверх