logo
dollar
euro

Голова Полтавської ОДА вимагає пришвидшити надання демобілізованим статусу учасника бойових дій. Генштаб хоче давати статус автоматично

11:01 20.01.2018 eye 290
Голова Полтавської ОДА вимагає пришвидшити надання демобілізованим статусу учасника бойових дій. Генштаб хоче давати статус автоматично

Очільник області вчора під час апаратної наради зауважив, що процес надання учасникам АТО статусу учасника бойових дій дуже затягується у часі. Про це повідомляє прес-служба Полтавської ОДА.

– Основна проблема – отримання довідок учасників АТО у військових комісаріатах. Необхідно довідку учасника АТО чекати у комісаріаті 30 днів, а має бути 2-3 дні, – наголосив Валерій Головко.

Тим часом, прес-служба Генерального штабу Збройних Сил України сьогодні повідомила  у Фейсбук:

"Генеральний штаб ініціює пропозицію, що поранені в зоні АТО військовослужбовці мають автоматично отримувати статус учасника бойових дій. Протягом кількох днів група офіцерів Генерального штабу Збройних Сил України на чолі із генерал-полковником Віктором Муженком працювала у підпорядкованих частинах, у тому числі тих, які виконують завдання в зоні АТО.

В ході роботи виявлено ряд проблемних питань та напрацьовано шляхи їх розв’язання. Зокрема сформульовано ряд принципових пропозицій стосовно матеріального та соціального забезпечення військовослужбовців, які виконують завдання в зоні АТО. В першу чергу це стосується дотримання принципів соціальної справедливості.

Так, статус учасника бойових дій потрібно надавати безпосередньо під час виконання завдань у зоні АТО, а не після повернення. Несправедливим є такий стан справ, коли чиновник повертається із зони АТО, провівши там кілька днів, і отримує статус УБД, а більшість бійців перебувають по кілька місяців на передовій і статус УБД отримують лише після повернення із зони АТО.

На сьогодні є очевидною необхідність ревізії списків учасників бойових дій. Є велика різниця, яка викликає справедливе обурення військовослужбовців котрі протягом тривалого часу виконують завдання в зоні АТО на передовій. Бути в тилових районах зони АТО чи на передовій то принципова різниця. Статус УБД мають отримувати лише безпосередні учасники бойових дій.

Генеральний штаб ініціює пропозицію, що поранені в зоні АТО військовослужбовці мають автоматично отримувати статус УБД, як такі, що кров’ю підтвердили свою діяльність в антитерористичній операції.

Принципове питання, яке потребує негайного вирішення, це виплата компенсацій за недоотримане військове майно. Грошова компенсація зніме соціальну напругу, відновить справедливість і забезпечить рівні можливості для усіх учасників АТО".


Наверхнаверх