logo
dollar
euro

Славетного гончаря Полтавщини Миколу Пошивайло сьогодні вітали з 85-річчям

0:22 22.10.2017 eye 380

Сьогодні, 27 травня, у столиці українського гончарства - селищі Опішне Зіньківського району відбулися урочистості з нагоди 85-річчя заслуженого майстра народної творчості України, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, члена Національної спілки художників України Миколи Пошивайла.

Привітати ювіляра прибули голова обласної ради Петро Ворона, начальник управління культури облдержадміністрації Геннадій Фасій, представники творчої інтелігенції Полтавщини, журналісти, односельці, учні знаного гончаря. Про це повідомляє прес-служба облради.

Проводив ювілейні заходи "85: Патріарша мудрість творчого буття" Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному.

На офіційному сайті музею колеги розповіли про творчий шлях  Миколи Гавриловича Пошивайла, славетного опішненського гончаря.

"Дивовижний світ глинотворчості відкрили Миколі Гавриловичу батьки – гончар-посудник з діда-прадіда Гаврило Ничипорович та Явдоха Данилівна, віртуозна малювальниця. Отак, спостерігаючи, як з отчої хати диво-птахами "розліталися" батькові гончарні форми, "окрилені" натхненними візерунками мами, Микола, старший з трьох синів, відчув, що в його руках має продовжитися родинна справа…

Віддавши понад тридцять років роботі гончарем, творчим майстром на заводі "Художній керамік", не полишав гончарювання і вдома, для душі. Не забарилося й творче визнання: гончарні вироби Миколи Гавриловича прикрасили обласні, республіканські, всесоюзні виставки декоративно-ужиткового мистецтва. Відзначені численними нагородами, вони стали перлами престижних міжнародних конкурсів та фестивалів у Бельгії, Болгарії, Канаді, Нідерландах, Норвегії, Польщі, США, Угорщині, Франції, Югославії.

Творча палітра майстра представлена традиційними для Опішного формами посуду, декоративною зоо- та антропоморфною скульптурою, сюжетними композиціями, що відображають побут українців, а також численним хором дитячої глиняної іграшки-свистунця.

Мистецький доробок Миколи Пошивайла пошановано високими званнями члена Національної спілки художників України, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреата Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Івана Нечуя-Левицького.

Не порушує гончар свого зв’язку із живодайною глиною й на схилі літ: натхненно, інколи, здається, по-чарівницьки заворожуюче, проводить майстер-класи для відвідувачів Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному. Творча робота під його керівництвом залишається незабутньою радістю для кожного, хто візьме з рук майстра шматок звичайної глини і перетворить його на одухотворене Диво…".


Наверхнаверх