logo
dollar
euro

На Полтавщині посвідчення учасників бойових дій отримують не всі, хто воював

1:07 19.10.2017 eye 669

Сьогодні, 27 травня у виконкомі Кременчуцької міської ради вручили посвідчення учасників бойових дій та нагрудні знаки Ветерана війни, учасників бойових дій трьом демобілізованим кременчужанам, які брали участь в проведенні антитерористичної операції.

Документи, що засвідчують статус учасника АТО, вручили старшому сержанту Олександру Нагайченку, солдату Сергію Свістюлі та солдату Дмитру Бондарю.

Тим часом, деякі бійці батальйону "Полтава", які майже рік тому несли службу в зоні АТО, до сих пір не можуть домогтися статусу учасника бойових дій й змушені шукати справедливості в суді. Позиватимуться вони  до Управління МВС в Полтавській області.  Їхні поневіряння полтавська журналістка Олена Запорожан описала на своїй сторінці в Фейсбук, яка й рік тому постійно звітувала про перебування групи батальйону "Полтава" в Нижній Кринці:

"24 бійця разом з легендарною 25 вдв несли службу під щоденними обстрілами. Разом з вами ми молились за них, не спали через них, несли продукти до Свято-Успенського собору, звідки волонтери з Полтавського батальйону небайдужих ім везли харчі. Під обстрілами теж. Не УМВС, а ми з вами не дали їм загинути. І офіцери, котрі тоді керували ротацією - вони попри все зберегли життя бійцям, за яких відповідали. Це була найтяжча ротація батальйону, хлопці самі так говорять. Ви пам'ятаєте ті автомобілі на яких вони приіхали? Шкода, що журналістам тоді не вдалося все зафіксувати. Це були не машини, це було решето від куль, бо повертались вони теж під обстрілами... І слава Богу, всі живі!... І ось минув майже рік, а кілька чоловік з тієі групи досі не отримали статус учасника АТО. Це ті, хто звільнився з батальйону після цієі ротаціі. Звільнились переважно через стан здоров'я, не вимагаючи ні компенсаціі на лікування, ні пред'являючи претензій через те, що іхні керівники тоді буквально кинули своіх бійців напризволяще. Зараз же, вони вже кілька місяців не можуть добитись статусу учасника АТО. Бо... Наказу штабу АТО про те, що наші хлопці були в Кринці НЕ ІСНУЄ!!!. Принаймні так ім пояснюють в УМВС. Натомість пропонують іхати в штаб АТО і самим, в приватному порядку добиватись аби там визнали іхню ротацію.

Отак. І, між іншим, звіт заступника начальника УМВС Сергія Гаврика про те, що які молодці кадровики в УМВС працюють і вже 85 бійцям добились учасника (а чому хтось має взагалі добиватись, мені не ясно) вже є в ЗМІ. На питання, чим гірші ті бійці, пан офіцер ігнорує відповідати.

Підсумую без лірики. На даний момент група юристів, винайнята за власний кошт бійців, працює над судовим позовом. В якості позивача - група колишніх працівників міліції, бійці батальйону Полтава. В якості відповідача - Управління МВС в Полтавській області , працівники котрого дістали вже солдат, котрі нічого не бояться, своїм ставленням".


Наверхнаверх