logo
dollar
euro

Принц Едуард Ангальтський вимагатиме повернення з Полтавського художнього музею картин, які належать його родині

13:07 26.05.2015 eye 830

Картини, що зникли із із замку в німецькому місті Дессау і вважалися встраченими,  "знайшлися" на сайті Полтавського художнього музею (галереї мистецтв ім. Миколи Ярошенка).

Про це повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на німецьку газету "Mitteldeutsche Zeitung".

Знахідка була зроблена випадково, під час підготовки виставки "Кранах в готичному будинку", - пише газета і наводить слова директора культурного фонду Дессау-Верлітц Томаса Вайсса, який повідомив, що мова йде про шість картинах, в тому числі, роботи Лукаса Кранаха-молодшого , що датуються 16-м століттям. Переглядаючи інтернет-сторінку Полтавського музею, співробітник німецького фонду звернув увагу на фотографії картин, які однозначно походили з Дессау і вважалися загубленими або знищеними з 1945 року. Передбачається, що дані твори мистецтва були відібрані і вивезені радянської трофейної комісією.

Газета відзначає, що поки неясно, чи відомо що-небудь українському музею про походження картин. Поки що культурний фонд не робив жодних спроб контакту з українською стороною. Це може відбутися тільки після консультацій з герцогським Асканійським домом. Газета пояснює, що сім'я герцога досі вважається власником картин.

Цензор.НЕТ з посиланням на "Mitteldeutsche Zeitung" також повідомляє, що наразі принц Едуард Ангальтський вимагає повернути картини, котрі належеть його родині.

Глава роду, семідесятітрехлетній принц Едуард Ангальтський повідомив в ексклюзивній розмові з газетою, що звертатиметься до німецьких властей з проханням поставити питання повернення трофейних творів мистецтва перед керівництвом України. Картини, виявлені в Полтавському музеї, серед яких і портрети предків принца, є важливим культурним надбанням не тільки для його родини, а й для федеральної землі Заксен-Ангальт і всієї Німеччини в цілому, - заявив він. Досі вони вважалися беззслідно зниклими під час Другої світової війни.


Наверхнаверх