logo
dollar
euro

Робота за кордоном - як знайти без помилок?

10:04 26.05.2015 eye 435
Робота за кордоном - як знайти без помилок?

Ви прийняли рішення їхати на роботу за кордоном? Що треба для цього зробити і як убезпечити себе від можливих неприємностей, укладаючи контракт на роботу за кордоном?

Найголовніше, що слід пам'ятати, коли Ви приймаєте рішення про роботу за кордоном це те, що при виїзді за кордон Ви повинні бути максимально захищені від можливих неприємностей і несподіванок. Ґарантом Вашої безпеки може бути дотримання всіх вимог законодавства тієї країни, до якої Ви збираєтеся виїжджати на роботу за кордон. Ні в якому разі не можна нехтувати цими вимогами, оскільки, відмовившись від їх дотримання (або просто не знаючи їх) Ви потрапляєте в становище "нелегала" і будете змушені весь час ховатися і працювати за копійки на прожиток, відчуваючи залежність від того, хто дає Вам цю роботу (тобто практично ситуація рабства). Дозволити таку ситуацію, м'яко кажучи, досить важко.

Для того, щоб працювати за кордоном, наприклад робота в Польщі, необхідно попередньо укласти контракт і цей контракт повинен бути в рамках законодавства тієї країни, з якої Ви виїжджаєте на роботу. Отримати інформацію про порядок роботи іноземця в будь-якій країні можна в Інтернеті на офіційних порталах консульств цих країн або отримати консультації в юридичних компаніях. Контакт на роботу обов'язково повинен бути українською або російською мовами і один примірник контракту з роботодавцем повинен знаходитися у Вас на руках. Якщо контакт іноземною мовою і до нього не прикріплений нотаріально завірений переклад контакту на роботу, то є сенс звернутися в агентство з перекладів, що б бути абсолютно впевненим у тому, що написано в цьому контракті і які умови роботи Вас по ньому очікують. Звичайно юридична консультація та переклад документів це додаткові витрати, але навряд чи варто економити на власній безпеці виїжджаючи на роботу за кордон. Так само не слід забувати, що крім контракту на роботу у Вас обов'язково повинна бути медична страховка на час перебування за кордоном.

При укладанні робочого контракту, при виїзді на роботу за кордон, по можливості потрібно постаратися перевірити репутацію тієї компанії або особи, з якою Ви укладаєте контракт на роботу, зробити це можна за допомогою тематичних форумів і відгуків, які можуть Вам зустрітися. Якщо Ви влаштовуєтеся на роботу за кордон через посередника, то його репутацію та відгуки так само варто перевірити.


Наверхнаверх