logo
dollar
euro

Для чого потрібні блокувальні пристрої?

18:25 21.01.2018 eye 258
Для чого потрібні блокувальні пристрої?

Блокувальні пристрої використовуються для збереження експлуатації обладнання та виробничих процесів методом примусової взаємодії зв'язаних між собою частин обладнання або параметрів технологічного процесу.

Примусова взаємодія досягається механічними, електронними та іншими засобами зв'язку. Для блокування використовують різні прилади, фотоелементи, іонізацію середовища, особливі ключі і інші пристосування.

Електронні блокувальні пристрої. Конструкція захисного пристрою, а саме обгородження, повинна виключати можливість видалення його, якщо не забезпечується збереження роботи без цього пристрою. Відносно обгородження таке завдання вирішується конструктивно методом блокування його з машинкою або апаратом, що забезпечує вимикання живлення приводу, тобто зупинки машинки або апарату, в момент зняття обгородження. При наявності блокувального обгородження неможливий запуск машинки якого апарату без огороджуючого пристрої, тому що при цьому живить їх лінія знаходиться в роз'єднаному, вимкненому стані.

Як приклад блокувального обгородження може служити конструкція обгородження верстатів-качалок службовців для видобутку нафти.

При відкриванні дверцят або знятті частини обгородження верстата автоматом вимикається електропривод. Включення верстата знову може бути лише після повного відновлення обгородження і при закритті дверцят.

При відкриванні дверцят контакти клавіші КУВ і весь ланцюг блокування замикаються і реле спрацьовує; при цьому незаземлений контакт реле розмикається, розриває ланцюг котушки магнітного пускача і електродвигун вимикається.

Блокування за допомогою фотоелементів. Промінь від джерела світла направляють уздовж небезпечною зони в фотоелемент, в якому світло перетвориться в електричний струм. Після відповідного посилення надходить в реле струм замикає ланцюг пускового електромагніта.


Наверхнаверх