logo
dollar
euro

За позовом прокуратури скасоване рішення Полтавської облради стосовно користування надрами

14:15 17.10.2017 eye 729
За позовом прокуратури скасоване рішення Полтавської облради стосовно користування надрами

Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду задоволено позовні вимоги прокуратури Полтавщини і скасовано рішення облради про погодження надання одному з товариств без проведення аукціону спеціального дозволу на користування нафтогазоносними надрами Східно-Опішнянського блоку Наташинської площі  в Котелевському район.

Суд погодився з позицією прокуратури щодо неправомірності прийняття обласною радою рішення за відсутності повного пакету документів, передбачених законом, повідомляє прес-служба прокуратури області.

Довідково: 11 грудня 2014 рок на засіданні Постійної комісії з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр начальник екологічного відділу прокуратури Полтавської області Сергій Чинчик проінформував про наявність порушень при погодженні у червні 2013 року обласною радою отримання товариством з обмеженою відповідальністю "Алрона" спеціального дозволу на користування надрами Східно-Опішнянського блоку Наташинської площі на території Котелевського району Полтавської області. Підставою для надання визначено наявність у заявника цілісного майнового комплексу. Наданий до обласної ради договір оренди бурового обладнання законодавчо не відповідає поняттю "цілісний майновий комплекс" та саме обладнання не знаходилося на вказаній площі. Тому ТОВ "Алрона" не мало підстав для отримання спеціального дозволу без аукціону. У зв’язку з вищевикладеним Прокуратура Полтавської області внесла подання про усунення порушень, допущених при прийнятті рішення сімнадцятої сесії обласної ради від 17.06.2013 року "Про погодження отримання без проведення аукціону спеціального дозволу ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "АЛРОНА" на геологічне вивчення, у тому числі дослідно- промислову розробку з подальшим видобуванням нафти і газу (промисловою розробкою) Східно-Опішнянського блоку Наташинської площі на території 11 Котелевського району Полтавської області".

05 січня 2015 року прокурор Полтавської області звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Полтавської обласної ради про визнання протиправним та скасування рішення 17 сесії Полтавської обласної ради 6 щодо ТОВ "Алрон". 30 січня цього року головуючий в процесі суддя, заступник голови Полтавського адмінсуду, Сергій Удовіченко  відмовив прокуратурі в  задоволенні цього адміністративного позову.  Ця постанова була  оскаржена у Харківському апеляційному адміністративному суді.


Наверхнаверх