logo
dollar
euro

Маршрутники міста, втричі більшого за Полтаву, вважають, що 4 грн. за проїзд – ціна "з даниною та відкатами"

21:28 18.10.2017 eye 565

У той день, коли в Полтаві міськвиконком піднімав тарифи на проїзд в автобусах до 4 грн., у Запоріжжі маршрутники розпочали "Революцію чесності".

Скажемо одразу, в Полтаві такої революції не передбачається. Перевізники "полюбовно" домовились з міськими чиновниками і стоячі аплодували рішенню міськвиконкому підняти тарифи до 4 грн. До речі, площа Полтави більш ніж втричі менша за площу Запоріжжя. Полтава займає по 103,5 кв.км (10350 га), Запоріжжя – 330.99 кв.км (33099 га).

Про "Революцію чесності" розповіло видання "Индустриальное Запорожье". Зокрема повідомило, що 21 травня у деяких запорізьких маршрутках вартість проїзду знизилась до 3 гривень. До цього два дні бастували маршрутними, які не захотіли працювати на "нового хазяїна тому, що їм набридло платити данину та відкати.

Вони так пояснили своє рішення журналісті "Індустріалки": раніше доводилося щодня платити 300 гривень данини з кожної машини. У місті 1000 маршруток. Отже 300 тисяч гривень на день – "в кишеню дядькові", який до автоперевезень не має ніякого відношення. А підвищення вартості проїзду до 4 гривень пояснили так. Справжня, реальна, вартість проїзду - 3 гривні. Значить, з кожних 4 гривень 1 гривня йде в кишеню все тому ж дядькові.

Отже, 21 травня запорізькі маршрутники вийхали з табличками, де вказана вартість проїзду – 3 гривні. Крім того, на машинах повісили таблички з поясненням своєї позиції: "Я не плачу данину Анісімову. Я не плачу відкати Сіну. Я не здамся без бою! Підтримай мене - і ми разом переможемо кримінал в Запоріжжі!".

Наталія Драган, громадський активіст, голова комітету з питань євроінтеграції, міжнародних відносин громадської ради при Запорізькій облдержадміністрації розповіла журналісту "Індустріалки":

- До нас у громадську раду звернулися водії маршруток. Сказали, що підприємство, на якому вони працювали, "Стар-авто", піддалося рейдерській атаці якогось депутата Полюсова і компанії - з подачі відомого Анісімова, який, як кажуть, вже повернувся в Запоріжжі. І не тільки фізично. Водії попросили у нас допомоги. Вони сказали, що не хочуть працювати на нове керівництво компанії, тому що вони рейдери і вимагають побори з маршруток. З кожної машини - з кого 100 гривень, з кого 150, залежно від стану машини, щільності маршруту. Водії сказали, що більше платити побори не хочуть і працювати не будуть. І разом пішли, це більше 280 машин. Тобто у нас залишилися без маршруток повністю п'ять маршрутів - 77, 76, 49, 10 і 65. Через це виник транспортний колапс, про який всі говорили і писали. А фірма, яка залишилася за рейдерами, "Стар-авто", позбулася автопарку і обслуговувати маршрути не може. Намагалися на маршрути перекинути якихось нелегалів з інших маршрутів. Але все одно 20-30 машин 280 ніяк не замінять, тому люди виїхати не можуть, всі скаржаться. А виходить так, що водії відмовляються працювати на Полюсова. Вони кажуть: "Чому ми повинні платити Анісімову, Полюсову, Сину в кишеню гроші?" - Вартість проїзду в місті справжня, якщо порахувати, 3 гривні. А 1 гривня - це чистої води відкат всім цим хлопцям. Це не рахуючи того, що з кожної машини від 50 до 150 гривень на день водій повинен віддати в кишеню, готівки – "туди", тим, хто сидить у кріслах градоначальників.


Наверхнаверх