logo
dollar
euro

Полтавська молодь нагадала про творчість померлого від лейкемії молодого поета

17:20 20.05.2015 eye 293
Полтавська молодь нагадала про творчість померлого від лейкемії молодого поета

Полтавець Богдан Боряк взяв участь у відео проекті #Встол, продекламувавши вірш маловідомого сучасному читачу поета, киянина Леоніда Кисельова.  

Зйомки відбулися в одному з наймальовничіших куточків Полтави та передмістя – Яківцях. Окрім Богдана Боряка в них взяла участь студентка ПНПУ ім. В.Г. Короленка, тренер танцювальної школи "Let’s Dance" Анна Біловод.

Колоритним доповненням стали зйомки язичницьких ідолів, які розміщені в цій місцевості. Вірш Кісельова, який полтавці використали для відео, – "Смерть ланкової". Поет написав його в рік власної смерті.

Богдан Боряк (фото vk.com)
Леонід Кисельов народився в 1946 р. в родині російськомовного письменника. Не сягнувши зеніту поетичного обдарування, помер у жовтні 1968 р. від лейкемії, проживши всього 22 роки.

Поет почав писати російською мовою в 1959 р. Перша добірка його віршів побачила світ в 1963 р.. Того ж року в журналі "Радуга" з’явилося два вірші Кисельова, в яких автор зневажливо відгукувався про політику російського царя Петра I, посилаючись на творчість Тараса Григоровича Шевченка.

Після цієї публікації молодого поета перестали друкувати в радянській періодиці. За кілька місяців до смерті Кисельова в журналі "Літературна Україна" з’явилася добірка його українськиї поезій "Перші акорди". Посмертно вийшли 4 книжки Кисельова: "Стихи. Вірші" (1970), "Последняя песня. Остання пісня" (1979), "Тільки двічі живемо" (1991), "…Все на свете – только песня на украинском языке" (2006).

Довідка: проект "#Встол" ― ініціатива полтавської молоді, спрямована на ознайомлення якомога більшої кількості людей з творчістю талановитих авторів, які або не змогли заявити про себе за життя, або були незаслужено забуті після смерті.


Наверхнаверх