logo
dollar
euro

Ламінат чи лінолеум: що краще?

10:01 19.05.2015 eye 3038
Ламінат чи лінолеум: що краще?

Ще зовсім недавно найпоширенішим покриттям для підлоги був лінолеум - недорогий, практичний в експлуатації і досить довговічний. Проте ситуація почала змінюватися і лінолеум поступово став здавати свої позиції, поступаючись місцем ламінату, який став позиціонуватися як більш сучасний, якісний і безпечний матеріал, за допомогою якого можна створити більш вишуканий і стильний інтер'єр. Ламінат чи лінолеум - що краще, зручніше і прослужить довше - спробуємо розібратися.

Ламінат чи лінолеум

І ламінат і лінолеум є досить міцними матеріалами, що знаходяться приблизно в однакових цінових категоріях і для того, щоб спробувати зрозуміти, який з матеріалів є кращим, необхідно провести порівняння з урахуванням всіх переваг і недоліків кожного з них, порівняти термін служби, екологічну безпеку та інші характеристики. Також необхідно розуміти, що являє собою кожне з цих підлогових покриттів і на які категорії може поділятися.

Ламінат часто називають ламінованим паркетом, проте це не зовсім правильно, адже паркет виробляється з натурального дерева, а ламінат є всього лише його імітацією, представляючи собою багатошаровий матеріал, що складається з внутрішнього та декоративного шару, який для міцності покривається полімерним матеріалом, що робить ламінат більш захищеним від зовнішнього впливу. Ламінат ділиться на класи в залежності від своєї зносостійкості та гарантійного строку експлуатації - клас 21-23 призначається для житлових приміщень, а клас 31-33 для громадських і житлових приміщень з великим навантаженням на підлогу. Існують також вологостійкий і водостійкий ламінати, які призначені для використання на кухні та у ванній кімнаті.

Лінолеум - це ПВХ покриттям, яке є повністю синтетичним матеріалом. Буває також натуральний лінолеум, що виготовляється на основі лляної олії, деревної смоли і джутової тканини, проте такий матеріал є досить рідкісним і користується меншим попитом через високу вартость.

Залежно від того, для яких приміщень призначається лінолеум, він буває побутовим, комерційним і напівкомерційним. Побутовий лінолеум призначається для використання в житлових приміщеннях, комерційний в громадських приміщеннях, ну а напівкомерційний об'єднує у собі якості як першого, так і другого виду матеріалу.

Ламінат - переваги і недоліки

У ламінату є досить великий перелік переваг, які вигідно відрізняють його від інших підлогових покриттів.

Якщо говорити про практичну сторону використання цього матеріалу, то варто в першу чергу виділити його високу зносостійкість, особливо якщо мова йде про ламінат 32-33 класу. Він не боїться навантаження і ударів, стійкий до подряпин і з гідністю переносить вплив високих температур - запалений сірник або сигарета, що впала на таку підлогу, не залишить на ньому слідів.

Ламінат не боїться сонячних променів і не втрачає свого кольору в результаті їх впливу, зберігаючи первісний колір і малюнок на протязі всього терміну служби.

Догляд за ламінатом досить простий. Крім того, будь-які побутові забруднення не здатні поміняти колір покриття і залишити на ньому слідів, оскільки просто не можуть вбиратися в поверхню ламінованого покриття.

ламінат
Використовувати ламінат можна навіть у тих випадках, коли планується обладнання системи теплої підлоги, що також варто відзначити як одна з переваг цього матеріалу.

А чи існують у цього покриття для підлоги недоліки і в чому вони полягають. Недоліки, звичайно ж, є як і в будь-якого іншого матеріалу. При цьому необхідно розуміти, що чим дешевше буде ламінат, тим більшою мірою ці недоліки буде у нього проявлятися.

Одним з основних недоліків ламінату вважається його боязнь вологи - якщо рідина занадто довго контактує з поверхнею, існує ймовірність того, що внутрішній шар ламінату стане вбирати вологу і в результаті цього почне розбухати, що призведе до зміни рельєфу полотна. Щоб цього не сталося, необхідно або ретельно стежити за тим, щоб на поверхню підлоги не потрапляла вода, або купувати більш дорогий водостійкий ламінат, або використовувати спеціальні дорогі мастики, які дозволять провести герметизацію швів і зробити їх водонепроникними.

Ще одним недоліком ламінату, особливо дешевого і того, що має маркування нижче 31 класу, є його здатність до витирання в тих місцях, де він найбільш інтенсивно використовується. Термін служби такої підлоги може скласти не більше 5 років.

Лінолеум - переваги і недоліки

Переваг у лінолеуму досить багато. Це, в першу чергу, різноманітний вибір кольорів і малюнків, що дозволяє без зусиль підібрати відповідний варіант для будь-якої кімнати. Різна ширина цього матеріалу дозволить виконати укладання без виконання швів і стиків і провести її самостійно.

Теплопровідність лінолеуму відносно невелика, тому, навіть якщо постелити його на голу бетонну плиту, підлога не буде здаватися занадто холодною. Також можна придбати лінолеум на теплій підкладці, яка додатково підвищить шумоізоляцію приміщення.

Лінолеум є абсолютно не слизькою матеріалом, а деякі виробники додатково вдосконалюють технологію його виробництва, що дозволяє випускати це підлогове покриття зі спеціальним маркуванням, позначеної як "антиковзання". 

лінолеум
Підлога, на яку буде покладений лінолеум може прослужити не менше 30 років залежно від того, який тип лінолеуму буде обраний. Особливого догляду за такою підлогою не потрібно, вологи він не боїться.

Недоліки лінолеуму. Перше, про що варто сказати, так це те, що лінолеум є штучним матеріалом. Також він може бути чутливий до перепадів температур, в результаті чого може відбуватися його деформація і з'являтися крихкість. Лінолеум боїться контакту з гарячими предметами - якщо на нього кинути недопалок або поставити гарячу каструлю на поверхні полотна залишиться мітка. Вм'ятини на поверхні можуть залишатися і від важких меблів, яка деякий час простояла на одному місці, причому позбутися цих слідів вже неможливо. В результаті пересування меблів по лінолеуму може розтягувати і деформувати лінолеум, утворюючи "бульбашки", що не підлягають розгладженню. Чутливий лінолеум і до деяких фарбувальних речовин, які проникають в його структуру і залишають на поверхні плями, прибрати які не можливо.

Порівняння ламінату та лінолеуму

Як видно, лінолеум і ламінат мають як подібності за окремими критеріями, так і деякі досить істотні відмінності. Обидва ці матеріалу є штучними і можуть імітувати практично будь-який натуральний матеріал. Монтаж кожного з них досить простий і його цілком можна опанувати власними силами. Як ламінат, так і лінолеум повинні укладатися на ідеально рівну підлогу, інакше термін їх служби буде скорочено в рази. Вони досить стійкі до зовнішнього впливу, однак більш дешеві варіанти швидше втрачають привабливий зовнішній вигляд у порівнянні з більш дорогими аналогами.

А тепер про відмінності. Лінолеум можна мити з великою кількістю води, в той час як ламінат боїться надлишку вологи і може зіпсуватися в результаті протікання води в квартирі. Лінолеум боїться великого навантаження меблів і підборів, а от для ламінату це не становить небезпеки. А от у випадку з барвниками виграє ламінат, поверхня якого не забарвлюється на відміну від лінолеуму. Рівень звукоізоляції при використанні лінолеуму набагато вище і ходьба по цьому матеріалу є абсолютно безшумною. Незважаючи на те, що обидва ці матеріалу є синтетичними, вважається, що ламінат більш екологічний і безпечний, хоча багато чого залежить від виробника і використовуваних ним матеріалів. Підтверджених даних про те, що якийсь із цих матеріалів може виділяти речовини, що негативно впливають на здоров'я і самопочуття людини, досі не отримано. В якості ще однієї переваги ламінату над лінолеумом можна назвати той факт, що, незважаючи на досить велику вагу, його все ж простіше транспортувати, оскільки довжина полотен відносно невелика, а от для того, щоб привезти і підняти в квартиру лінолеум великої ширини, може вимагати набагато більше зусиль. Термін служби лінолеуму, як правило, перевищує термін служби ламінату аналогічної цінової категорії, проте багато що залежить від умов експлуатації та правильності монтажу. 

laminat_ili_linoleum
Який з усього цього можна зробити висновок, ламінат або лінолеум - що краще? Переваг і недоліків у кожного з цих підлогових покриттів приблизно порівну, але лінолеум все ж здається більш вигідним - і мити його простіше, і прослужить він довше, і міняти його в разі витоку води в квартирі не доведеться. Тільки от чи є сенс використовувати підлогове покриття і розраховувати на те, що воно буде служити 25-30 років, якщо, можливо, через кілька років захочеться повністю змінити інтер'єр або з'явиться фінансова можливість зробити більш якісний ремонт з використання паркетної дошки або іншого натурального покриття.

Можливо, доцільніше буде віддати перевагу кожному з цих матеріалів, використовуючи їх для оформлення підлоги в різних частинах будинку. Так, наприклад, щоб не купувати дорогий водостійкий ламінат для кухні, можна для підлоги в цій кімнаті придбати хороший якісний лінолеум, ну а для інших кімнат все ж вибрати ламінат, бажано не нижче 31-32 класу.

Якщо ж мова йде про поле в офісі або магазині, то однозначно варто зупинити свій вибір на лінолеумі, бажано комерційного класу, який довше збереже привабливий зовнішній вигляд і набагато більш простий в експлуатації.

Кожне з цих підлогових покриттів є гідним того, щоб використовуватися для оформлення інтер'єру будинку або офісу, проте завжди потрібно розуміти, що тільки якісне покриття може бути дійсно гарним і практичним. А великий вибір ламінуту та лінолеуму ви може знайти в інтернет-магазині "Нова Лінія" - все для дому та саду. До речі, на покупців магазину чекають подарунки!


Наверхнаверх