logo
dollar
euro

Полтавська обласна влада "перемила кістки" природним монополістам

15:39 15.07.2013 eye 303
Полтавська обласна влада "перемила кістки" природним монополістам

У наших співгромадян стосунки з природними монополістами складаються не надто приязні.

Псують їх непрозоре утворення тарифів, неналежна якість послуг або їх ненадання тощо. Зазвичай кожен споживач, у разі порушення його законних прав та інтересів, змушений самотужки боротися з монопольними компаніями. Однак, час від часу напруження між споживачами та надавачами послуг, яких немає можливості вибирати, набувають такої вибухонебезпечної загрози, що це починає помічати і влада.

Обласна влада Полтавщини сьогодні основною темою апаратної наради, яка відбулась, в облдержадміністрації, зробила розгляд стану надання природними монополістами послуг з електро- та газопостачання населенню.

Учасники наради констатували, що й справді, діяльність "Полтаваобленерго", "Полтавагазу", "Кременчукгазу", "Лубнигазу", "Гадячгазу" викликає нарікання споживачів. І воно виливається у численні звернення до органів влади. Особливо обурює велика вартість приєднання до електромереж.  Про це говорив перший заступник голови облдержадміністрації Віктор Животенко, який зауважив, що дешевше збудувати дім, ніж пустити до нього струм. Керівник територіального відділення Антимонопольного комітету України Володимир Онищенко, поділяючи цю думку, пообіцяв, що енергопостачальників очікують величезні штрафи.

Не кращим чином поводяться і "газовики", до яких у споживачів численні нарікання на неправильне нарахування оплати за спожитий газ. Звичайно, зайшла мова і про відключення від газопостачання котелень, у результаті чого жителі міста та області не отримують послуги з гарячого водопостачання. Віктор Животенко емоційно поставив під сумнів патріотизм газовиків, що випливає з безвідповідального ставлення до долі людей.  Він зазначив, що Полтавщина сумлінніше за більшість  областей розраховується за газ, однак, згідно з розпорядженням НАК "Нафтогаз України", припинене постачання блакитного палива до котелень області.

Керівництво облдержадміністрації висловило чітку позицію щодо недопустимості подібних дій, від яких потерпають споживачі та закликало відповідні структури докласти зусилля для виправлення ситуації. Голова обласної державної адміністрації Олександр Удовіченко наголосив, що захист інтересів людей – завдання номер один для влади в державі й області.

Тож, споживачам Полтавщини залишається сподіватись, що слова представників влади не розійдуться з ділом.


Наверхнаверх