logo
dollar
euro

Як вибрати кавомолку для дому

8:49 18.05.2015 eye 819
Як вибрати кавомолку для дому

Свіжозварена кава з ранку - це заряд енергії та бадьорості на весь день. І не варто порівнювати розчинну кава зі свіжою. Адже справжній гурман ніколи не купить уже мелену фабричну каву, він приготує цей ароматний напій вдома зі свіжозмелених зерен кави за допомогою кавомолки.

Кавомолка - це не складний побутовий прилад. Принцип його роботи досить простий. Головне потрібно знати, що кавомолки бувають двох типів: жорнові і традиційні (ножові).

Принцип роботи жорнових кофемолок - млин. Вони оснащуються дисками, які виготовлені з нержавіючої сталі, а кава проходячи між дисками, подрібнюється як у млині. Ступінь помелу кави легко регулюється відстанню між двома жорнами і ні в якому разі не залежить від часу.

У жорнових кавомолках весь процес приготування кави контролює автоматика, а вам залишається тільки вибрати, до якої міри ви хочете подрібнити кавові зерна.

kak-vyibrat-kofemolku

Ножові ж кавомолки оснащені ножем, який перемелює кавові зерна, обертаючись з великою швидкістю. У таких кавомолках ступінь помелу регулюється вже часом роботи, тобто чим довше вона працює, тим дрібніше будуть подрібнені кавові зерна.

У будь-якому випадку, купуючи ножову кавомолку, вам варто звернути особливу увагу на якість пластику, з якого вона виготовлена. Якщо спеціальні пластмасові виступи, які розташовані на кришці кавомолки, і виконують функцію фіксації, зламається, то ваша кавомолка може вийти з ладу.

Функції

Важливим фактором для кавомолки є присутність у ній регулювання ступеня помелу. Чим більше їх, тим краще це для вас. Саме від ступеня помелу буде залежати екстракція. Інтернет-магазин кавомолок рекомендує використовувати середній помол, однак, для деяких сортів кави є винятки. Необхідно експериментувати. Саме це допоможе вам сповна насолоджуватися ароматом і смаком кави. Саме тому сучасні кавомолки мають 25 ступенів помелу, хоча, напевно вистачило б і трьох: великого, середнього і дрібного.

Найбільша кількість ступенів помелу мається на жорнових кавомолках, це досягається регулюванням відстані між жорен.

coffee-and-breakfast1
Де ще знадобиться кавомолка

Багато моделей кавомолок впораються не тільки з перемелюванням кавових зерен, але і без труда осилять крупи, спеції, цукор і горіхи. Про це буде обов'язково написано в інструкції з експлуатації. Якщо спеціальної вказівки на можливість подрібнення інших продуктів немає, не варто змушувати агрегат робити це. Машина запросто може вийти з ладу.

І пам'ятайте, у першу чергу ви купуєте кавомолку саме для того, щоб насолоджуватися неповторним кавовим ароматом, а його легко можуть перебити залишилися на ножах приладу частинки інших продуктів.


Наверхнаверх