logo
dollar
euro

Полтавський репер Артем Лоїк прочитав легендарний фронтовий вірш

9:31 22.10.2017 eye 735
Полтавський репер Артем Лоїк прочитав легендарний фронтовий вірш

Полтавець Артем Лоїк взяв участь у відеопроекті "#Встол", продекламувавши вірш маловідомого сучасному читачу поета, уродженця Вінничини Іона Дегена.

Героєм цього випуску проекту став полтавський репер, учасник шоу "Х-Фактор" та супер-фіналіст шоу "Україна має талант-3", Артем Лоїк. Полтавець продекламував вірш радянського танкіста-аса Іона Дегена.

Іон Деген народився в 1925 році на Вінничині в сім’ї фельдшера та медсестри. Під час війни був командиром танку у другій окремій танковій бригаді, є одним із радянських танкістів-асів: за час участі у бойових діях екіпаж Дегена знищив 12 німецьких танків. Після війни Іон Лазаревич став займатися медициною, отримав наукову ступінь доктора медичних наук. Література не є його основною діяльністю.

Іон Деген (фото ria.ru)
Наразі Іон Лазарович Деген живе в Ізраїлі. 4 червня 2015 року йому виповниться 90 років.

Вірш "Мой товарищ, в смертельной агонии…", який продекламував Артем, довгий час вважався народним та передавався від покоління до покоління усно або шляхом переписування (часто з перекручуванням рядків). Деген визнав своє авторство лише наприкінці 80-х років.

Російський поет Євгеній Євтушенко назвав ці вісім рядків "геніальними, приголомшуючими по жорстокій силі правди".

Довідка: проект "#Встол" – ініціатива полтавської молоді, спрямована на ознайомлення якомога більшої кількості людей з творчістю талановитих авторів, які або не змогли заявити про себе за життя, або були незаслужено забуті після своєї смерті.


Наверхнаверх