logo
dollar
euro

Протягом тижня з кредитних карток мешканців Полтавщини шахраї вкрали більше 60 тисяч гривень

11:26 22.10.2017 eye 392
Протягом тижня з кредитних карток мешканців Полтавщини шахраї вкрали більше 60 тисяч гривень

Про масовий характер афер з кредитними картками повідомляють в управлінні карного розшуку обласної міліції.

Лише упродовж семи діб зловмисники ошукали 11 жителів регіону, списавши з їх кредитних карток понад 60 000 гривень. Зокрема  45-річна жителька Оржиці та 43-річна жінка з Великої Багачки були ошукані більш ніж на 10 тис. грн., які були зняті з їхніх кредитних рахунків потерпілих.

Начальник карного розшуку УМВС Микола Михайлик, роз’яснюючи стандартний механізм обману, який використовують зловмисники, зауважив, що вони зазвичай залучають до "операції" перевірених пособників, які надають інформацію про конкретних людей і кількість коштів на рахунках. Зазвичай вони телефонують на мобільний і, представляючись працівниками банку або служби безпеки банку, повідомляють про технічні негаразди або несанкціоновану спробу зняти кошти.

Фахівці наголошують, що такої ситуації можна уникнути, якщо дотримуватися правил користування банківськими картками:

- уникати сумнівних та незрозумілих платіжних операцій;

- якщо дозвонювач представляється працівником банку, вимагати його персональні дані та номер телефону, з якого він дзвонить, щоб перевірити отриману інформацію в банківській установі;

- нікому не повідомляти реквізити банківської карти, пін-коди, секретні слова та іншу конфіденційну інформацію. Необхідно пам’ятати, що це заборонено навіть комерційною політикою банків.

У фінансових установ є свій арсенал засобів, аби блокувати незаконні операції з коштами. І для того немає необхідності запитувати персональні дані у клієнта.

Тим, хто опинився у подібній ситуації, рекомендують зосередити увагу на зборі та збереженні цінної інформації. Для цього необхідно:

- зберегти СМС-переписку та історію дзвінків шахрая. Бажано зробитискріншоти (миттєві фотознімки екрану) або фото переписки;

- за першої ж нагоди отримати у найближчому відділенні банківської установи роздруківку за рахунком;

- передати зібрану інформацію в міліцію зручним способом.


Наверхнаверх