logo
dollar
euro

Полтавська молодь і львівський поет згадали творчіcть забутого письменника

5:33 02.05.2015 eye 342
Полтавська молодь і львівський поет згадали творчіcть забутого письменника

Львівський поет Григорій Семенчук взяв участь у полтавському відеопроекті "#Встол", актуалізувавши творчість видатного, але маловідомого сучасному читачу, автора – Івана Іова.

Проект "#Встол" – ініціатива полтавської молоді, спрямована на ознайомлення якомога більшої кількості людей з творчістю талановитих авторів, які або не змогли заявити про себе за життя, або були незаслужено забуті після своєї смерті.

Героєм 20-ого випуску проекту став львівський поет, програмний директор "Форуму видавців" Григорій Семенчук, який продекламував вірш уродженця Дніпропетровщини, видатного українського автора та громадського діяча – Івана Іова.

Вірш, обраний Григорієм, "Слова недомовлені гірчать молочаєм…" характеризує творчість Іова, як взірець образного мислення та високої поетичної техніки.

Григорій Семенчук (фото ye.ua)
Іван Іов народився у 1948 року на Дніпропетровщині. Викладав українську мову та літературу в школі, працював у редакціях газет Івано-Франківська, Хмельниччини та Київщини, працював асистентом оператора кінокорпункту "Укркінохроніка", редагував щомісячний вісник "Позиція" у Хмельницькому. Останні роки життя перебував на творчій роботі. Помер 4 лютого 2001 після тяжкої та тривалої хвороби.

До речі, Іван Іов є земляком Семенчука, про що Григорій зазначив на своїй сторінці "фейсбуку". Обох їх пов’язує Хмельницький як місто, де пройшла частина життя поетів.

Зйомки пройшли в Києві наприкінці квітня, в рамках одного з найбільших книжкових ярмарків – "Книжковий Арсенал".

На думку активістів проекту, значення "#Встол" полягає не лише у висвітленні творчості маловідомих або забутих авторів, а й у підвищенні рівня загального розвитку молоді, вихованні в неї почуття рідної землі та небайдужості до власної культури.


Наверхнаверх