logo
dollar
euro

Міське управління освіти закликає не порушувати законодавство готівковими поборами у школах та дитсадках Полтави

15:15 21.10.2017 eye 276

Управління освіти виконкому Полтавської міськради 28 на своєму сайті оприлюднило  звернення до батьківської громади обласного центру, в якому торкається однієї з найболючіших тем – збирання коштів  в школах та дитсадках засобами, не передбаченими законодавством.

У звернені, зокрема, йдеться:

"…На жаль, до управління освіти надходять дзвінки від батьків щодо примусового збирання коштів в окремих дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладах та їх нецільового використання.

Причиною появи таких негативних фактів є низька поінформованість громади та недостатня обізнаність зі своїми правами, а також нормативно-правовою базою, яка регламентує  діяльність навчальних закладів  та надання благодійних внесків.

Ситуація в освіті, насправді, сьогодні не є простою. Коштів, які виділяє держава на галузь освіти, недостатньо для належного функціонування навчальних закладів. Але завдяки людям, які не байдужі до проблем освіти, діяльності органів місцевого самоврядування, вдається створювати комфортне навчально-виховне середовище і в школі, і в дитячому садочку.

Водночас інформуємо, що надавати благодійні внески у правовому полі можливо лише безготівковим способом (керівники закладів під розпис попереджають педагогічних працівників про заборону збору коштів готівкою).

Також рекомендуємо батьківським комітетам (радам) навчальних закладів розглянути питання щодо створення благодійних фондів відповідно до законодавства, у статутах цих фондів обумовити чіткий порядок надходження та використання коштів. Використання цих коштів має здійснюватись лише  через рішення класних, групових, загальношкільних батьківських комітетів.

У свою чергу завданням управління освіти є забезпечення прозорості  та  відкритості у роботі адміністрацій навчальних закладів  із батьками. У разі виникнення проблемних питань  Ви можете скористатися сайтом управління освіти www.osvitapoltava.gov.ua (розділ "Зв'язок з громадськістю") та контактним телефоном 73250 (Дорохова Наталія Григорівна, начальник управління освіти).

Управління освіти прагне, щоб саме вчителі і батьки нашого міста стали ініціаторами стратегії оновлення  взаємодії педагогів із батьками  - партнерами, провідниками між  домашньою і шкільною  педагогікою, адже школа – це частина життя дитини…".


Наверхнаверх