logo
dollar
euro

Пісенне село на Миргородщині "приворожило" угорця

3:00 17.10.2017 eye 459

Прекрасне, співуче село Попівка. Минулої осені його відвідав угорець Міклош Бот разом з дружиною-українкою Євгенією.

Ще тоді, при першій зустрічі, коли почув народну пісню "Понад нашим яром" у виконанні народного фольклорного  ансамблю"Піснеграй" , Міклош був вражений їх співом і сказав: "Такого співу, я ще ніколи не чув!". Його дружина розповідала, що коли вони поверталися в Будапешт після першої зустрічі, Міклош сказав: "У Попівку ми ще повернемося!".

Й ось нещодавно, квітневого пізнього вечора, біля сільського будинку культури зупинився автобус з іноземними номерами. Це з далекої Угорщини завітав колектив на чолі з угорським музикантом Міклошем Ботом та його дружиною українкою Женею, які приїхали в гості до ансамблю "Піснеграй". Багато років його незмінним керівником є самодіяльний композитор Микола Куліш.

З Міклошем приїхала знімальна група: режисер Петер Акар, звукорежисер Віктор Ленте, оператор- Загон Надь. Зйомки тривали із ранку до пізнього вечора, а інколи навіть уночі.

Сподобались гостям українські вишиванки, які з любов'ю вишивала учасниця ансамблю Марія Вовк. На згадку Марія Степанівна подарувала угорцям український вишитий рушник.

Міклош Бот пообіцяв знову повернутися у Попівку.


Наверхнаверх