logo
dollar
euro

"Сміттєва" проблема Полтавщини поки що не має вирішення

17:30 19.10.2017 eye 383

24 квітня під головуванням Тетяни Корост відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування.

У ньому взяли участь голова обласної ради Петро Ворона, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадських організацій.

Депутати, зокрема, обговорили  виконання Програми поводження з твердими побутовими відходами на 2012-2018 роки. За інформацією першого заступника Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Едуарда Реви, на виконання заходів програми планувалось спрямувати 30 млн. грн. коштів місцевих бюджетів та близько 6 млрд. грн. коштів інвесторів. Але фактично на виконання програми були частково виділені кошти місцевих бюджетів, а інвестор відмовився від реалізації даного проекту. Як наслідок, виконання програми було призупинено.

Як доповів Едуард Рева, наразі Департамент житлово-комунального господарства облдержадміністрації шукає потенційних інвесторів та розпочав співпрацію з проектом Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.

Депутати виконання програми розкритикували.  Зазначалось, що система роздільного збирання твердих побутових відходів  в Полтавській області практично відсутня, лише в окремих містах впроваджуються пілотні проекти. У приватному секторі через це  утворюються сотні дрібних стихійних звалищ. Проблема загостюється через  недостатність прогресивних технологій поводження з побутовими відходами та сучасних полігонів для їх захоронення.

Відтак комісія рекомендувала облдержадміністрації створити на обласному та місцевих рівнях умови для залучення інвестицій в сфері збору, транспортування та утилізації твердих побутових відходів; сприяти діяльності інвестора, пов'язаної з покращенням інфраструктури збору твердих побутових відходів та організації виробництв їх глибокої переробки; розробити план дій реалізації Програми поводження з твердими побутовими відходами на 2012-2018 роки та розглянути його на наступному засіданні комісії.


Наверхнаверх