logo
dollar
euro

У Полтаві зменшили кількість гімназій і об’єднали спортивні школи

11:41 13.07.2013 eye 289
У Полтаві зменшили кількість гімназій і об’єднали спортивні школи

До вчорашнього дня у Полтаві було 11 гімназій. Депутати на сесії прийняли рішення позбавити 4 з них елітного статусу.

Наразі заклади освіти №№ 9, 28, 29, 30 перейменовані на полтавські загальноосвітні школу І-ІІІ ступенів. З одного боку, таке рішення мотивується розширенням надання освітніх послуг усім мешканцям мікрорайонів. Тепер, щоб потрапити на навчання в ці заклади, дітям не потрібно проходити тестування при зарахуванні до 1-х та 5-х класів. З іншого боку, прийняття рішення пояснюють низькими показниками учнів цих навчальних закладів, зокрема на учнівських олімпіадах, що не відповідає офіційному статусу. Який з цих мотивів істинний – важко сказати. У будь-якому випадку, витрати на утримання шкіл зменшаться за рахунок зменшення зарплат вчителів практично на чверть. Щоправда, начебто пообіцяв міський голова повернути статус гімназійний статус школам, якщо ті досягнуть стабільно добрих результатів. Але це навряд чи – завжди можна «з’їхати» на те, що грошей в бюджеті на це немає.

Заощадять міські очільники і на дитячих спортшколах, приєднавши Полтавську дитячо-юнацьку спортивну школу №5 до ДЮСШ №1. Із 20 вересня працюватиме ДЮСШ №1, в якій повноцінно функціонуватиме відділення легкої атлетики, реорганізоване із ДЮСШ №5, відділення хокею на траві (дівчата) та гандболу (хлопці), повідомила заступник міського голови Світлана Порохня.

Відділення легкої атлетики нічого не втратить і не стане менш доступним, зазначає Олександр Мамай. Воно залишиться на тій же базі (легкоатлетичний манеж на стадіоні ім. О.Бутовського) і тренерський склад залишиться без змін. Більше того, на заощаджені кошти буде найнято ще 2-3 тренери і школа зможе навчати ще більше юних полтавців.

Результати такого об’єднання, напевно, мають оцінити вихованці спортивних шкіл, їхні тренери та  батьки протягом наступного навчального року.


Наверхнаверх